Zamknij

Samochód na urlopie. Jak wypożyczyć, żeby nie pójść z torbami

12:01, 27.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Koszt wypożyczenia samochodu bywa różny, a na ostateczną wysokość kwoty wpływ mają liczne czynniki. Jakie? Wśród podstawowych wskazuje się termin wypożyczenia oraz okres, przez jaki chcemy korzystać z pojazdu, a także model jaki wybierzemy.

Jedziemy na urlop

Gdy korzystamy z wycieczek zorganizowanych, podczas których główny nacisk kładziony jest na relaks i odpoczynek, a nam nie do końca taka opcja odpowiada, gdyż lubimy wypoczywać aktywnie możemy na własną rękę zorganizować sobie wycieczki i zwiedzanie okolicy. Jednak gdy nie mamy “pod ręką” własnego samochodu może to być dość utrudnione. Co wtedy zrobić? Rozwiązaniem jest wypożyczenie auta z lokalnej wypożyczalni. Jednak należy pamiętać, żeby jeszcze przed wyjazdem sprawdzić możliwości i oferty wypożyczalni tak, aby wybrać opcję najbardziej korzystną. Warto także rozważyć kwestie związane z planowanym zwiedzanie. Sprawdzić co będziemy chcieli zwiedzić i jaką odległość należy pokonać wynajętym samochodem. Czynniki te mogą okazać się istotne przy ustalaniu kosztu wynajmu. Ale to nie wszystko. Duże znaczenie mają również formalności, w szczególności dokumenty, bez których marzenie o mobilności spełznie na niczym. Kwestie te można dokładnie sprawdzić na stronie internetowej wybranej wypożyczalni. Wystarczy wejść na jej oficjalną stronę, np. https://www.maxes-angels.com/, a następnie odszukać interesującą zakładkę. Jeśli będziemy mieć problem z odnalezieniem informacji, można zwrócić się bezpośrednio do firmy, np. przez wypełnienie formularza kontaktowego.

Szczególne warunki umowy

Decydując się na kontakt warto zapytać także o dodatkowe koszty wynikające z umowy. Część firmy wymaga bowiem wykupienia dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, którą na marginesie często warto rozważyć. Nawet jeśli nie jest ona obligatoryjna, jej wykupienie może nas uchronić przed dużymi problemami w sytuacji, gdy będziemy uczestnikami zdarzenia drogowego lub gdy pozostawione przez na s na parkingu auto zostanie skradzione. Szczególne zapisy umowy dotyczą także kwestii związanych z miejscem wypożyczenia oraz zwrotu pojazdu, a także czasem, przez jaki mamy samochód do dyspozycji. Może się zdarzyć, że opcja oddania po godzinach pracy wypożyczalni będzie dodatkowo płatna. Również kwestie związane z podstawieniem auta bezpośrednio na lotnisko lub jego odbiór spod lotniska lub hotelu mogą wiązać się z dodatkowym obciążeniem naszego konta. Stąd tak ważne jest, aby dokładnie poznać wszystkie warunki umowy przed jej akceptacją.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone