Zamknij
REKLAMA

Samochód na urlopie. Jak wypożyczyć, żeby nie pójść z torbami

12:01, 27.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Koszt wypożyczenia samochodu bywa różny, a na ostateczną wysokość kwoty wpływ mają liczne czynniki. Jakie? Wśród podstawowych wskazuje się termin wypożyczenia oraz okres, przez jaki chcemy korzystać z pojazdu, a także model jaki wybierzemy.

Jedziemy na urlop

Gdy korzystamy z wycieczek zorganizowanych, podczas których główny nacisk kładziony jest na relaks i odpoczynek, a nam nie do końca taka opcja odpowiada, gdyż lubimy wypoczywać aktywnie możemy na własną rękę zorganizować sobie wycieczki i zwiedzanie okolicy. Jednak gdy nie mamy “pod ręką” własnego samochodu może to być dość utrudnione. Co wtedy zrobić? Rozwiązaniem jest wypożyczenie auta z lokalnej wypożyczalni. Jednak należy pamiętać, żeby jeszcze przed wyjazdem sprawdzić możliwości i oferty wypożyczalni tak, aby wybrać opcję najbardziej korzystną. Warto także rozważyć kwestie związane z planowanym zwiedzanie. Sprawdzić co będziemy chcieli zwiedzić i jaką odległość należy pokonać wynajętym samochodem. Czynniki te mogą okazać się istotne przy ustalaniu kosztu wynajmu. Ale to nie wszystko. Duże znaczenie mają również formalności, w szczególności dokumenty, bez których marzenie o mobilności spełznie na niczym. Kwestie te można dokładnie sprawdzić na stronie internetowej wybranej wypożyczalni. Wystarczy wejść na jej oficjalną stronę, np. https://www.maxes-angels.com/, a następnie odszukać interesującą zakładkę. Jeśli będziemy mieć problem z odnalezieniem informacji, można zwrócić się bezpośrednio do firmy, np. przez wypełnienie formularza kontaktowego.

Szczególne warunki umowy

Decydując się na kontakt warto zapytać także o dodatkowe koszty wynikające z umowy. Część firmy wymaga bowiem wykupienia dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, którą na marginesie często warto rozważyć. Nawet jeśli nie jest ona obligatoryjna, jej wykupienie może nas uchronić przed dużymi problemami w sytuacji, gdy będziemy uczestnikami zdarzenia drogowego lub gdy pozostawione przez na s na parkingu auto zostanie skradzione. Szczególne zapisy umowy dotyczą także kwestii związanych z miejscem wypożyczenia oraz zwrotu pojazdu, a także czasem, przez jaki mamy samochód do dyspozycji. Może się zdarzyć, że opcja oddania po godzinach pracy wypożyczalni będzie dodatkowo płatna. Również kwestie związane z podstawieniem auta bezpośrednio na lotnisko lub jego odbiór spod lotniska lub hotelu mogą wiązać się z dodatkowym obciążeniem naszego konta. Stąd tak ważne jest, aby dokładnie poznać wszystkie warunki umowy przed jej akceptacją.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone