Zamknij
REKLAMA

Meble metalowe – idealne do biura i firmy? Sprawdź 5 zastosowań!

22:56, 27.11.2018 | materiał partnera

Meble stworzone z metalu to przede wszystkim praktyka i wygoda. Są łatwe w użyciu i pojemne, dzięki czemu wszystkie niezbędne przedmioty trafią na swoje miejsce. Oto pięć rozwiązań, które sprawdzą się w Twojej firmie, ale też… w domu!

Meble biurowe z metalu? Dlaczego nie!

Powszechna opinia na temat mebli metalowych znacznie ogranicza ich zastosowanie. Tymczasem to rozwiązanie, z którego skorzystało już wielu przedsiębiorców. Meble metalowe pozwalają na tworzenie dowolnych konfiguracji, w zależności od ich rodzaju.

Szafki BHP

Idealne do pomieszczeń socjalnych w Twojej firmie. Pracownicy mogą w nich schować ubrania i rzeczy osobiste. Szafki BHP tworzą więc swoistą szatnię dla pracowników. To znakomite rozwiązanie na funkcjonalne zagospodarowanie strefy przejściowe w siedzibie firmy. Dobrym pomysłem jest też powiązanie szafek z ławkami, znajdującymi się bezpośrednio pod nimi. To zwiększy przestrzeń i ergonomikę.

Szafy kartotekowe

Inaczej nazywane są też szafami aktowymi. Służą do przechowywania dokumentacji. Wyposażone są w szuflady, półki lub charakterystyczne, wąsko dopasowane rurki, które pomagają na segregację pism i dokumentów. Dzięki nim zyskasz bezpieczeństwo i porządek. Dodatkowo, każdą z szafek możesz wyposażyć w specjalne zamki. Producenci często zamieszczają też specjalne obrzeże przystosowane do zawieszania kartotek lub teczek.

Szafy skrytkowe

To po prostu szafy ze specjalnymi schowkami. Między innymi dlatego znakomicie nadają się do takich obiektów, jak przedszkola, szkoły, internaty, baseny, akademiki, siłownie czy kluby fitness. Szafy skrytkowe mają dodatkowy walor w postaci otworów wentylacyjnych, które pozwalają na wymianę powietrza wewnątrz szafy. Takie szafy dostępne są w różnych wariantach – w zależności od ich grubości i rodzaju blachy.       

Regały magazynowe

To chyba najbardziej popularna forma mebli metalowych. Pozwalają na rozstawianie przedmiotów i dokumentów, które nie są nam potrzebne do codziennego użytku. W ten sposób możemy stworzyć prywatne mini-magazyny. Wśród regałów magazynowych możemy wyróżnić regały półkowe, paletowe, aktowe i sklepowe. Wszystkie są łatwe w montażu i trwałe. Pozwalają też na swobodną modyfikację według indywidualnych potrzeb. Dedykowane są dla bardzo zróżnicowanego rodzaju towarów. Dość powiedzieć, że ich udźwig może wahać się od 40 do aż 600 kilogramów!

Meble dziecięce

To nowość na rynku, która jednak zdobywa coraz większą popularność. Praktyczność, estetyka i komfort korzystania są decydujące i rodzice chwalą sobie to rozwiązanie. Szczególnym uznaniem cieszą się przede wszystkim krzesła biurkowe. Dzieje się tak głównie ze względu na elastyczność takich mebli, które rosną razem z dzieckiem. Wbudowana regulacja pozwala na dostosowanie biurka do wzrostu dziecka, w tym na dopasowanie kąta nachylenia oraz wysokości blatu. To nie tylko wygodne, ale też zdrowe i pozwalające ukształtować wzorową postawę w trakcie siedzenia przed biurkiem.

Meble biurowe i do domu? Metal to szansa na przełamanie banału

Oprócz naturalnych korzyści wynikających z praktyki użytkowania, meble metalowe mają jeszcze jedną zaletę – są nietypowe i przy odrobinie wyobraźni mogą zapewnić prawdziwy efekt „wow”. Ich nowoczesny design pozwala na stworzenie wyjątkowych aranżacji. W ten sposób wyróżnisz nie tylko styl twojej firmy, ale też wnętrza Twojego mieszkania!

Vimex Design Sp. z o.o.
Budowlanych 166
43-100 Tychy
Telefon: (32) 780 22 60

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone