Zamknij

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

21:59, 23.12.2018 | Materiał partnera

Wrocław to, wśród turystów, jedno z najpopularniejszych miast w Polsce. O każdej porze roku jest tu co robić. Teraz wybierz się na jarmark, a nasza lista TOP 7 atrakcji Wrocławia pomoże w zaplanowaniu kilkudniowego wyjazdu.

Otaczająca nas świąteczna atmosfera wprowadza nas w specyficzny, cudowny nastrój. Jeszcze większą dawką świątecznego klimatu można cieszyć się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na wrocławskim rynku. W tym roku trwa on już od 23 listopada aż do 31 grudnia. Jarmarczne stragany, budy i kuglarze są na rynku przez cały dzień, od 10 do 21. Jarmark obfituje w wiele świątecznych atrakcji i stoisk z pięknymi różnościami – na pewno znajdziemy tam wiele pomysłów na podarki dla bliskich i mnóstwo świątecznych specjałów.

Dlaczego akurat do odwiedzenia tego jarmarku zachęcamy? Bo to wydarzenie na dużą skalę posiada swój niepowtarzalny klimat i urok , jakich nie znajdziemy nigdzie indziej.

Jeśli wybierzemy się już na jarmark a przy okazji zdecydujemy się na skorzystanie z pozostałych atrakcji tego niezwykłego miasta to potrzebny jest nam nocleg we Wrocławiu. I w tym miejscu mamy dla państwa rozwiązanie idealne: Silver Apartamenty Wrocław. Są to nowoczesne, w pełni wyposażone apartamenty znajdujące się w odległości ok. 500 m od wrocławskiego rynku. Firma oferuje 1-2 osobowe apartamenty ale także 1-4 osobowe, odpowiednie także dla rodzin z dziećmi oraz bardzo komfortowe ze względu na dwa pokoje a dodatkowo wynająć można także studia. Tak bliskie sąsiedztwo starówki to nie jedyna zaleta. Główną jest cena. Apartamenty możemy wynająć w bardzo konkurencyjnych i bezpiecznych dla naszej kieszeni cenach. Najlepiej zrobić to przez stronę silverapartments.pl/rezerwacje

  

Dane kontaktowe:
Silver Apartments
ul. Krawiecka 3/18
50-148 Wrocław
tel. +48 698 688 344
[email protected]
Silver Apartamenty Wrocław

 

1. ZOO I AFRYKANARIUM
Do Wrocławia warto wybrać się na kilka dni, bo jarmark to nie jedyna atrakcja, którą polecamy. Zachęcamy do przejrzenia naszej listy TOP 7 atrakcji Wrocławia:
To właśnie we Wrocławiu znajduje się najstarsze w Polsce ZOO, a w nim nowo wybudowane Afrykarium - jedno z najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce! Poznaj bliżej pingwiny przylądkowe, hipopotamy milowe czy mrówkojady! W ZOO mieszka 12 000 zwierząt, a to najbogatsza kolekcja w Polsce.

2. PANORAMA RACŁAWICKA
Panorama Racławicka to wielka rotunda, w której na obrazie olejnym ze specjalnym oświetleniem i w ciekawej perspektywie ukazana jest bitwa pod Racławicami z 1794 roku. Bardzo ważny zabytek historyczny we Wrocławiu zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.


3. WYTWÓRNIA FIGUR WOSKOWYCH
Wytwórnia figur woskowych zaprasza przede wszystkim dzieci. Zwiedzający mogą podziwiać figury woskowe bohaterów bajek, filmów i wiele innych. Dla dzieci organizowane są gry i zabawy z animatorami oraz warsztaty rzeźby

4. HYDROPOLIS
Centrum wiedzy o wodzie to nowoczesny obiekt, który powstał w 2015 roku i jest jedyną taką atrakcją w Polsce. Wystawa edukacyjna zrobi niesamowite wrażenie na dzieciach, ale też na dorosłych. Dla zwiedzających czekają instalacje interaktywne i wystawy multimedialne. Znajdują się tu również ekrany dotykowe, z których można dowiedzieć się wielu naukowych, a przy tym ciekawych informacji o wodzie. To wszystko mieści się w wielkim, bo aż 4000 m² zbiorniku podziemnym z wodą.

5. KOLEJKOWO
Kolejkowo to największa makieta kolejowa w Polsce przedstawiająca miniaturowe budowle oraz życie mieszkańców na Dolnym Śląsku. Można zobaczyć życie na wsi, wcielić się w rolę leśniczych, narciarzy czy kupców. Dodatkowymi efektami jest zmiana pory dnia oraz nagły deszcz nad makietą.

6. OGRÓD BOTANICZNY
Nazywane “żywym muzeum” jest zarazem miejscem dydaktycznym i naukowym. Jest to również oaza relaksu i odpoczynku Wrocławian. W środku znajdują się rośliny z wielu krajów oraz piękne jeziorka i mosty. Całość tworzy uroczą scenerię. Ogród Botaniczny mieści się niedaleko zabytkowego Ostrowa Tumskiego.

7. PARK WODNY
Wrocławski park wodny istniejący od 2008 roku jest ciekawym miejscem rozrywki oraz relaksu dla rodziców jak i dzieci. Jest jednym z najchętniej odwiedzanych aquaparków w Europie dzięki licznym atrakcjom wodnym. Znajduje się tam duży basen sportowy, strefa basenów rekreacyjnych z zewnętrznym basenem solankowym oraz rekreacyjnym, leniwą rzeką, zjeżdżalniami i basenem, w którym uruchamiane są co kilkanaście minut fale.

 

(Materiał partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone