Zamknij
REKLAMA

Wybór odkurzacza - na co zwrócić szczególną uwagę?

19:16, 20.01.2019 | Materiał partnera

Odkurzacz to jeden z podstawowych sprzętów domowych. Zapewnia utrzymanie porządku oraz zminimalizowanie ilości kurzu, a co za tym idzie, również i alergenów w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Jednak czy na pewno? Czy każdy odkurzacz zapewnia nam odpowiednią dbałość o czystość? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając model odkurzacza.

Zakup sprzętu AGD powinien być poprzedzony zapoznaniem się z ofertą dostępną na rynku. Szeroki wybór asortymentu sprawia, że trudno zdecydować się na konkretny model, który będzie nie tylko atrakcyjny pod względem ceny i poręczny, ale przede wszystkim skuteczny.

Cechy dobrego odkurzacza

Wybierając konkretny model odkurzacza zazwyczaj chcemy, by był poręczny, lekki, zajmował niewiele miejsca i był w konkurencyjnej cenie. To jednak nie najważniejsze cechy, na które powinniśmy zwracać uwagę. Aby zagwarantować sobie zadowolenie z zakupionego produktu oraz zadbać o odpowiednią czystość w domu, warto wziąć pod uwagę kilka innych aspektów, do których należą:

  • filtr - zazwyczaj zupełnie pomijana kwestia, która jest istotna nie tylko dla alergików czy posiadaczy dzieci. Odkurzacze wyposażone w filtry pomagają nie tylko oczyścić powierzchnię z zanieczyszczeń, ale także wyzbyć się z powietrza cząsteczek kurzu oraz niekorzystnie działających na nasze zdrowie i samopoczucie alergenów. Zgodnie z przyjętymi normami, praktycznie wszystkie odkurzacze wyposażone są w filtry HEPA, zazwyczaj są to filtry H12. W sklepie www.net-s.pl znaleźć można również bardziej zaawansowane modele, posiadające filtry od H13 do nawet H17, zapewniające lepszą skuteczność i ochronę przed bakteriami.
  • wyrzut powietrza - w tradycyjnych odkurzaczach przez rurę zasysane jest powietrze, które przechodzi przez worek i filtry, a następnie jest wyrzucane. Niestety często wraz z wyrzucanym powietrzem, przedostają się drobinki kurzu oraz alergeny, które mogą wywołać reakcje alergiczne. Wybierając stosowny model odkurzacza, warto zatem przywiązywać szczególną uwagę do filtrów oraz specyfiki produktu - odkurzacze piorące, dostępne w sklepie www.net-s.plpomogą zminimalizować ilość drobinek kurzu przedostającego się na nowo do powietrza.
  • siła - często mylona z mocą odkurzacza, określa siłę, z jaką odkurzacz zasysa podczas pracy. To z kolei przekłada się na skuteczność produktu. Siła zasysania to zatem nic innego jak wartość przepływu powietrza, określana w litrach powietrza na sekundę (l/s).

W asortymencie sklepu www.net-s.pl znaleźć można różnorodne odkurzacze, dopasowane zarówno mocą, jak i gabarytami do specyfiki powierzchni, jaką chcemy utrzymać w porządku. Tradycyjne, bezworkowe, piorące, pionowe, bezprzewodowe - w ofercie www.net-s.pl znajduje się szeroki wachlarz odkurzaczy, dzięki czemu każdy bez trudu znajdzie model odpowiadający jego preferencjom i potrzebom.

 

(Materiał partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone