Zamknij
REKLAMA

O czym pamiętać podczas fotografowania mieszkania na sprzedaż?

20:24, 14.03.2019 | Materiał partnera

Sprzedajesz mieszkanie? Połową sukcesu jest odpowiednie ogłoszenie, a w dobrym ogłoszeniu nie może zabraknąć ładnych zdjęć. Jak fotografować mieszkanie, żeby mieć dużo chętnych do jego sprawdzenia?

Przygotuj mieszkanie do zdjęć

Przed fotografowaniem mieszkania musisz je odpowiednio przygotować. Co to znaczy? Konieczne jest nie tylko zwykłe uprzątnięcie go, ale także sprawienie, aby wyglądało maksymalnie estetycznie. Zwróć uwagę na detale. Przede wszystkim pamiętaj, aby:

  • schować wszelkie zbędne przedmioty, w tym rzeczy osobiste – jeśli chcesz sprzedać mieszkanie, powinno być ono przytulne, ale jak najbardziej „czyste” i uniwersalne,
  • zwrócić uwagę na wzory i kolory – ich zbyt duży natłok może wpłynąć bardzo niekorzystnie na odbiór pomieszczeń,
  • odpowiednio oświetlić wnętrza – jedno światło górne nie załatwi sprawy, a wręcz sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać płasko,
  • jeśli to konieczne, usunąć widoczne usterki, pomalować ściany czy wyczyścić podłogę – nie tylko do zdjęć, ale również, aby zwiększyć swoje szanse na sprzedaż mieszkania.

Sprzedajesz mieszkanie i kupujesz dom? Sprawdź, co musisz wiedzieć o ustawie antysmogowej.

Jakim aparatem fotografować mieszkanie na sprzedaż?

Dobre zdjęcia nie powstaną za pomocą przeciętnego smartfona. Jeśli używasz amatorskiego aparatu, zadbaj przede wszystkim o światło. Najlepiej, gdyby pomieszczenia były bardzo jasne i wypełnione oświetleniem dziennym. Warto zaplanować fotografowanie mieszkania na najjaśniejszą porę dnia. Bez odpowiedniego światła zdjęcia mogą być poruszone, niewyraźne i bardzo pośledniej jakości.

Najlepiej wybrać aparat o możliwie najbardziej szerokokątnym obiektywie, czyli jak najmniejszej ogniskowej. Dzięki temu będziesz w stanie objąć całe pomieszczenie, nawet jeśli ledwo się w nim mieścisz.

A to ciekawe

Najbardziej szerokokątnymi są obiektywy rybie oko, które mają wybrzuszoną soczewkę, dzięki czemu są w stanie objąć obraz niekiedy nawet w zasięgu 180°. Jednak taki obiektyw zakrzywia i wypacza obraz.

Fotografowanie mieszkania na sprzedaż – kiedy korzystać z pomocy?

Do zrobienia zdjęć w Twoim mieszkaniu możesz także wynająć profesjonalistę. Zrób to wtedy, gdy przekonasz się, że samodzielne sfotografowanie lokum Cię przerosło. Profesjonalista lub chociaż doświadczony amator z dobrym sprzętem będzie potrzebny głównie wtedy, gdy mieszkanie jest bardzo ciasne, ciemne i wypełnione meblami.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie kupione niedawno, taki problem nie powinien istnieć. Nowsze inwestycje są przestrzenne i jasne – w takich pomieszczeniach zrobisz dobre zdjęcia nawet smartfonem z dobrym aparatem. Sprzedaż mieszkania będzie łatwiejsza i szybsza, jeśli wykonasz dobre fotografie wnętrz.

Chcesz łatwo znaleźć i kupić mieszkanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb i budżetu? Jest na to sposób! Przejdź do narzędzia NAVIDOM!

 

(Materiał partnera)
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone