Zamknij
REKLAMA

Łóżeczko dziecięce - 7 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

15:29, 12.04.2019 | artykuł sponsorowany

Łóżko to najważniejszy mebel pokoju dziecięcego. Odpowiednio dobrane zapewnia komfort użytkowania go przez długie lata, dając dziecku spokojny i zdrowy sen. Na rynku istnieje obecnie kilkadziesiąt firm oferujących łóżka różnego rodzaju. Jak, w tym gąszczu ofert, wybrać najlepsze łóżko dziecięce? Dlaczego warto wypróbować bellamy good night? W poniższym artykule podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę.

1. Materac do łóżeczka dziecięcego

Większość łóżek dziecięcych proponowanych przez producentów mebli dziecięcych oferowana jest bez materacy. Daje to ogromny komfort samodzielnego wyboru idealnego materaca do łóżeczka. Na co warto zwrócić uwagę? Polecane są raczej twarde materace, które lepiej wpływają na kształtujące się ciało dziecka. Warto również zwrócić uwagę na materiał obszycia, lepiej jeśli wykonany jest z tkanin pochodzenia naturalnego.

2. Zabawki w łóżku dziecka

Łóżeczko dziecięce to nie tylko miejsce snu i relaksu, ale również zabawy. Ważnym dodatkiem stają się więc, zabawki edukacyjne, które mają urozmaicić czas dziecka, a jednocześnie pozytywnie wpływać na jego rozwój. Jakie zabawki są najchętniej wybierany przy zakupie łóżeczka dziecięcego bellamy good night?

  • karuzela,
  • pajączki,
  • sprężynki.

3. Rozmiar łóżka

Łóżka dziecięce zasadniczo występują w dwóch rozmiarach - pierwszym jest 120 cm na 60 cm, a drugim 140 cm na 70 cm. Wybór rozmiaru ma w tym przypadku duże znaczenie, nie chcemy przecież po dwóch latach wydawać kolejnych pieniędzy na nowe łóżko. Decydując się na większy wymiar, otrzymujemy łóżko, które z czasem może stać się tapczanem dla dziecka. Wystarczy zdemontować jedno ramię, żeby mogło służyć dziecku kolejne lata.

4. Szczebelki - wyjmowane czy nie?

Zdecydowanie wyjmowane! Dziecko, kiedy nauczy się już raczkować będzie chciało poznać cały pokój i możecie być pewni, że nic go nie zatrzyma. Wręcz przeciwnie, jako dobrzy rodzice powinniście mu to umożliwiać. Łatwo wyjmowane szczebelki pozwolą mu na samodzielne wychodzenie z łóżeczka w bezpieczny sposób, wychodzenie górą może skończyć się bolesnym upadkiem.

5. Dodatkowe elementy łóżeczka dziecięcego

Ciekawym elementem wyposażenia łóżka jest szafa umieszczona pod dnem łóżka. To idealne miejsce do przechowywania najważniejszych ubrań i rzeczy, które używane są na co dzień jak np. śpioszki czy też pampersy. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto sprawdzić jak działa sama prowadnica od wysuwanej szuflady - jeśli będzie działała zbyt głośno, może budzić dziecko.

6. Jakość wykonania bellamy good night

Wybierając łóżeczko dziecięce nie należy zwracać uwagi tylko na cenę. Należy pamiętać, że dziecko w pierwszych miesiącach życia spędzi w nim 80% swojego czasu. Warto więc zadbać o łóżko dobrze wykonane, posiadające specjalne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

7. Regulacja wysokości materaca

Dzieci rosną w bardzo szybkim tempie. Nawet się nie obejrzysz, a maluch, który niedawno tylko słodko spał, już próbuje uciekać z łóżeczka. Dobry rodzic musi nad tym panować, a bardzo pomocna jest regulacja wysokości położenia materaca - dostępna w wielu modelach łóżek dziecięcych, między innymi w bellamy good night.

Wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka, nie jest zadaniem prostym, ale to bardzo ważne zadanie dla młodych rodziców. Odpowiednia jakość snu dziecka ma ogromny wpływ na jego samopoczucie, co przekłada się na prawidłowy rozwój. Warto, więc dokładnie zapoznać się z ofertą producentów, żeby wybrać najlepszy model łóżeczka dziecięcego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone