Zamknij
REKLAMA

Jaki papier do wizytówki wybrać?

13:11, 19.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Już od dawna wizytówka stanowi pewien symbole tego, że obie strony chcą nawiązać ze sobą kontakt, np. biznesowy i rozpocząć współpracę. Jednak pamiętajmy o tym, że nie zawsze następuje to od razu po zawarciu znajomości, dlatego z czasem nawet ciekawa rozmowa zatrze się w pamięci drugiej osoby. Wtedy jedynym śladem spotkania będzie właśnie wizytówka, dlatego trzeba zadbać o jej dobry wygląd, a szczególnie papier.

Do czego służy wizytówka?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że wizytówka ma jedną znaczącą funkcję, a mianowicie ma umożliwiać kontakt z drugą osobą. Dlatego bardzo ważne jest to, by zawierała najważniejsze informacje na nasz temat, czyli m.in. imię i nazwisko, logo firmy, numer telefonu oraz e-mail. Poza tym warto dodać nazwę zajmowanego stanowiska oraz krótką maksymę przedsiębiorstwa. Dzięki temu od razu wiadomo, z kim ma się do czynienia. Warto pamiętać o tym, że oprócz podstawowych informacji, wizytówka powinna też przyciągać wzrok.

Jak powinna wyglądać wizytówka?

Wygląd wizytówki zależy przede wszystkim od tego, czym się zajmujemy i jakie mamy stanowisko. Wtedy można lepiej określić to, jaki charakter powinna mieć. Poza tym np. graficy, artyści lub inni wykonawcy kreatywnych zawodów mogą pozwolić sobie na większą ilość kolorów i graficznych elementów. W innych przypadkach lepiej sprawdzi się bardziej klasyczny wygląd, jednak i tak można dodać jakieś symbole, np. przy e-mailu i numerze telefonu. Jeżeli nadal nie jesteśmy pewni, jak powinna wyglądać profesjonalna wizytówka, to warto skorzystać z gotowych szablonów, które znajdują się na stronie drukarni, co oferuje m.in. caffeprint.eu.

Dlaczego wybór papieru jest ważny?

Wczujmy się w sytuację, gdy wymieniamy się wizytówką i pomyślmy, co jest wtedy najważniejsze. Odpowiedź jest dość prosta i chodzi tu o jego wygląd oraz papier. W końcu najpierw ją widzimy, a później dotykamy. Właśnie z tego powodu powinniśmy zadbać o wybór wysokiej jakości papieru, dzięki czemu możemy mieć pewność, że wizytówka będzie sztywna, co zminimalizuje ryzyko wystąpienia zagnieceń. Poza tym odpowiedni papier i jego schludność świadczy też o tym, kim jest osoba, która ją daje i jakie ma podejście do swoich kontrahentów, wspólników lub klientów.

Jaki rodzaj papieru wybrać?

Najważniejsze jest to, by wybrać papier, który będzie trwały, co jest związane z jego grubością oraz sztywnością. Dlatego konieczne jest to, żebyśmy zwrócili uwagę na jego gramaturę. Najpopularniejszym wyborem jest 350g/m2, co gwarantuje wysoką jakość. Jednak oprócz tego parametru warto też zastanowić się nad jego kolorem, a przede wszystkim rodzajem.

Najpopularniejsze rodzaje papieru do wizytówek

  • Papier kredowy – odznaczają się klasycznym wyglądem, co można przełamać ciekawymi dodatkami, np. srebrzeniem, złoceniem, a także foliowaniem lub lakierowaniem. Dzięki ostatnim opcjom ochraniamy papier przed promieniami UV.
  • Papiery dekoracyjne – nie zawsze będą odpowiednie, ale na pewno przyciągną wzrok. Można tu wymienić np. cyclus offset, sensation tactile oraz stardream silver.
(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone