Zamknij
REKLAMA

Podróż z dzieckiem — jak najlepiej dostać się na lotnisko?

14:35, 23.04.2019 | Materiał Partnera
Skomentuj

Wyjazd z dziećmi to często prawdziwa przygoda i niezła nauka logistyki. W końcu trzeba pomyśleć o każdym detalu, szczególnie wtedy, gdy lecimy samolotem. Wtedy jeszcze ograniczają nas wymogi linii lotniczych dotyczących bagażu. Poza tym musimy też dostać się na lotnisko, co w tym przypadku wcale nie jest proste. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy zastanowili się nad sposobem dotarcia do lotniska.

Transport, który zapewni wygodę

Dzieci często źle znoszą brak wygody. Szczególnie wtedy, gdy są jeszcze małe. Dlatego podróżowanie komunikacją miejską na lotnisko wydaje się złym pomysłem. Poza tym możemy mieć problem ze znalezieniem miejsca do siedzenia, nie wspominając już swobodnym włożeniu bagażu. Właśnie z tego powodu autobus, pociąg, a nawet tramwaj mogą się nie sprawdzić, tylko wywołać jeszcze większy stres u nas, a także u innych pasażerów. Nie ma sensu w ten sposób rozpoczynać podróży, dlatego warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem.

Podróż samochodem — czy to najlepszy sposób dotarcia na lotnisko?

Jeżeli tylko mamy swój samochód, to właśnie nim powinniśmy udać się na lotnisko. Wybierając ten środek transportu, możemy spokojnie spakować wszystkie potrzebne rzeczy. Poza tym możemy je uszykować np. dzień wcześniej, dzięki czemu nie musimy tego robić tuż przed wyjazdem. Ważne jest także to, że dzieci mają bezpieczne miejsce do jazdy, czego w komunikacji miejskiej mogłyby nie doświadczyć. Nie możemy też zapomnieć o tym, że możemy wyjechać o godzinie dogodnej dla nas, bez konieczności dostosowania się do rozkładu jazdy. Musimy tylko pomyśleć o tym, gdzie zostawimy samochód, gdy my udamy się już na lotnisko.

Co zrobić z samochodem w trakcie podróży?

Nie możemy zostawić auta w obojętnie jakim miejscu, ponieważ nie jest to zbyt bezpieczne. Dlatego zawsze zostawiajmy samochód na strzeżonym miejscu postojowym. Nie powinno być z tym żadnego problemu, ponieważ w pobliżu lotnisk zawsze znajduje się parking balice. Ważne jest tylko to, by wybrać najlepszą firmę, która ma nam do zaoferowania najwięcej, a przy stosunkowo niskiej cenie. Pamiętajmy też o tym, że w przypadku podróżowania z dziećmi konieczne jest też zwrócenie uwagi na inne kwestie, które powinny zadecydować o wyborze parkingu.

Jak wybrać najlepszy parking?

  • Darmowy transfer na lotnisko i z powrotem — bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych kwestii, która zapewnia nam maksymalną wygodę nawet wtedy, gdy parking znajduje się blisko lotniska. Jednak dzięki transferowi nie musimy martwić się tym, jak mamy się zabrać z całym bagażem i dziećmi.
  • Pomoc w razie rozładowania akumulatora — jeżeli wiemy, że nasza podróż jest dłuższa, to warto zwrócić uwagę na to, że po powrocie może nie działać akumulator. Dlatego warto szukać takiego parkingu, który w razie potrzeby oferuje pomoc w tym zakresie.
  • Bezpieczny parking — konieczne jest również to, żebyśmy zwrócili uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Parking musi być strzeżony całą dobę, a także powinien być oświetlony i ogrodzony. Warto też zwrócić uwagę na to, czy jest ubezpieczony.
(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone