Zamknij
REKLAMA

Rejestracja pacjentów przez Internet — innowacyjny program do rejestracji pacjentów w przychodni

11:12, 31.05.2019 | materiały partnera

Rejestracja do konkretnego lekarza bywa bardzo czasochłonna dla pracowników przychodni, dlatego, aby chociaż częściowo odciążyć ich z tego obowiązku, pojawiło się alternatywne rozwiązanie. Mowa tutaj o możliwości umawiania wizyty u specjalisty przy wykorzystaniu Internetu. Sprawdź, jaki program daje taką możliwość i z jakimi korzyściami się to wiąże.

Program mMedica — rejestruj się na odległość i czerp z tego korzyści

Firma Asseco udostępniła oprogramowanie mMedica, które ma bardzo duże grono zwolenników. Główną ideą programu jest to, że pacjent może zarejestrować się do wybranego lekarza w dowolnej chwili, nawet gdy przychodnia jest nieczynna i specjalista aktualnie nie pracuje. Dzięki takiemu rozwiązaniu więcej osób zyskuje możliwość częstszych wizyt lekarskich. Do tego zlikwidowane zostają długie kolejki w poczekalniach lub znika problem ciągle zajętych linii telefonicznych. 
Jednak nie tylko pacjenci zauważają wymierne korzyści związane z tą procedurą. Tak naprawdę osoby pracujące w rejestracji mają znacznie mniej obowiązków, ich praca jest bardziej usystematyzowana, zorganizowana, a proces komunikacji z chorymi staje się znacznie prostszy i szybszy. Do tego zostaje ściągnięta z nich presja, z którą muszą się mierzyć w trakcie zmagania się z dużą liczbą niezadowolonych pacjentów stojących niejednokrotnie kilka godzin w kolejce, aby umówić wizytę. Najważniejsze jest jednak to, aby przychodnie zauważyły ten problem. Niezwykle przydatne będzie zapoznanie się z ofertą firmy Asseco znajdującą się na stronie internetowej http://e-rejestracja24.com.pl/oferta/ i wdrożenie rejestracji online w życie.

Monitoruje, kontroluje i przypomina

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że pacjenci, którzy zdecydują się na korzystanie z usług medycznych przychodni, rejestrującej przez Internet, mogą uzyskać wiele dodatkowych informacji związanych z samą wizytą. Przede wszystkim otrzymują dane takie, jak statusu kolejki oraz tego kiedy ma odbyć się wizyta czy też badanie. Wskaźniki pokazują, że dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejsza się liczba pacjentów, zapominających o terminach, kiedy mieli przyjść do lekarza. W dodatku w razie, gdyby nagle nie mogli przyjść na umówione badanie, to mogą je odwołać.

Rejestracja pacjentów online — perspektywa lekarzy

Jeśli chodzi o perspektywę lekarza, to zyskuje on dostęp do pełnego spisu pacjentów wraz z wykazem, kiedy mają odbyć się wizyty. W ten sposób może on przy okazji kontrolować, jak wiele osób przyjmie konkretnego dnia. Większa organizacja własnego czasu pracy sprawia, że lekarze aprobują oprogramowanie, jakim jest Mmedica i z chęcią z niego korzystają.

Korzyści dla przychodni

Warto zwrócić uwagę także na to, że dzięki elektronizacji rejestracji przychodnie mogą czerpać jeszcze jedną bardzo ważną korzyść, a mianowicie tworzenie oraz archiwizowanie dokumentacji medycznej. W ten sposób rozliczanie się z NFZ staje się znacznie szybsze i łatwiejsze. Do tego nie ma konieczności tworzenia tak dużej liczby dokumentów w postaci papierowej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone