Zamknij
REKLAMA

Jak wysłać kurierem towar na palecie?

14:50, 25.06.2019 | artykuł sponsorowany

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i w ofercie masz naprawdę duże rzeczy, nie ma wyjścia — musisz wysyłać do klientów towary na paletach. Zanim jednak zdecydujesz się na zamówienie kuriera, musisz odpowiednio przygotować swoją przesyłkę. Jak się do tego zabrać?

Jaka paleta?

Przede wszystkim paleta, aby mogła trafić do wysyłki, nie może być uszkodzona. Dotyczy to zarówno uszkodzeń mechanicznych (np. ubytków czy złamań), jak i np. przegnicia. Dlatego też nie używaj palet, które już „swoje przeszły”.

Najlepiej, aby to była paleta typu Euro, czyli o wymiarach 120 × 80 cm. Jeśli decydujesz się na inny rodzaj palety, to musi ona odpowiadać rozmiarowi wysyłanego przez Ciebie przedmiotu.

Dopasowanie przedmiotu do palety oznacza, że nie może on wystawać poza jej obrys na całej swojej wysokości. Jeśli zatem górna jego część jest szersza niż dolna i przez to wykracza poza płaszczyznę zajmowaną przez paletę, musisz wykorzystać większą paletę.

Standardowa przesyłka tego typu nie powinna być wraz z paletą wyższa niż 180 cm. W innym przypadku musisz złożyć indywidualne zamówienie, by dowiedzieć się, czy towar może w ogóle zostać nadany oraz jakie będą tego koszty.

Jak przygotować przesyłkę?

Przede wszystkim pakując towar, musisz pamiętać, że powinien być on zabezpieczony przed nieuprawnionym dostępem osób postronnych. Oznacza to, że ewentualne próby otwarcia przesyłki muszą być widoczne. Wymóg ten chroni firmy kurierskie przed zarzutem
o manipulację zawartością paczek i dotyczy przesyłek niezależnie od ich rozmiaru.

Podstawowe znaczenie ma to, aby wysyłany towar nie przesuwał się po palecie. W tym celu jego środek ciężkości powinien znajdować się w jej centrum. Aby ustabilizować przedmiot możesz użyć specjalistycznych taśm, którymi przymocujesz go do palety.

Zarówno ochronie, jak i stabilizacji przesyłki służyć może folia stretch. Owiń nią przesyłkę razem z paletą. Zadbaj o to, aby folia była wysokiej jakości i najlepiej zastosuj kilka jej warstw.

Zabezpieczyć powinieneś także narożniki przesyłki. Użyj do tego celu specjalnych ochraniaczy wykonanych ze styropianu lub pianki.

Jeśli Twój towar wymaga szczególnej ostrożności ze strony dostarczyciela, naklej na przesyłce informacje o jej zawartości. Takie ostrzeżenia jak np. „szkło” sprawią, że będzie ona odpowiednio potraktowana.

Kiedy zamawiam kuriera

Przygotuj się na to, że cały proces przygotowania przesyłki może potrwać trochę czasu. Musisz mieć pewność, że zdążysz z pakowaniem, zanim zjawi się u Ciebie kurier. Zamów go zatem dopiero, gdy będziesz miał gotową, odpowiednio zabezpieczoną paletę do odbioru.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone