Zamknij
REKLAMA

Częstotliwość wysiłku przy treningu siłowym dla początkujących. Jak prawidłowo wykonywać trening progresywny bazujący na superseriach?

13:04, 10.07.2019 | Materiał partnera
Skomentuj

Ćwiczenia na siłowni cieszą się dużą popularnością wśród kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Jaka jest optymalna częstotliwość wysiłki przy treningu siłowym dla osób początkujących? Trening progresywny bazujący na super seriach – jak go prawidłowo wykonywać?

Trening siłowy dla początkujących a częstotliwość wysiłku

Osoby, które pierwszy raz idą na siłownię, powinny mieć ustalony cel treningowy. Ważnym krokiem jest także opracowanie planu treningowego – to on jest podstawą ćwiczeń dla początkujących. Przed wykupieniem karnetu warto zapoznać się z rodzajem najpopularniejszych ćwiczeń. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule pt.: „Sprzęt kulturystyczny dla Pań". Od ilu wizyt w tygodniu warto zacząć swoją przygodę z siłownią? Na początku najlepiej ćwiczyć trzy razy w tygodniu.

Czym jest trening progresywny?

Trening progresywny to rodzaj ćwiczeń, które są nastawione na szybkie wzmocnienie organizmu i poprawę siły mięśni. Jak wygląda trening progresywny na siłowni? Osoba ćwicząca wykonuje tylko jedno, wybrane ćwiczenie. Zaczynając od najmniejszego ciężaru, robi określoną liczbę powtórzeń, a następnie bez odpoczynku kolejno zwiększa obciążenie, aż osiągnie swoje maksimum treningowe. Z maksymalnym ciężarem również wykonuje powtórzenia. Stopniowo zmniejsza jednak obciążenia, aż dojdzie do najmniejszego ciężaru i skończy całe ćwiczenie.

Czy każdy może ćwiczyć w super seriach?

Super seria polega na łączeniu ze sobą określonych typów ćwiczeń i eliminacji przerw między nimi. Jak ćwiczyć w super serii? Trzeba wykonać jedną serię ćwiczenia A, następnie jedną serię ćwiczenia B i zrobić krótką przerwę. Standardowo łączy się ćwiczenia na mięśnie antagonistyczne na przykład biceps i triceps, czy klatkę piersiową i plecy.

Jak prawidłowo zaplanować trening progresywny oparty na super seriach?

Zwiększanie ciężaru i brak przerw charakterystyczne dla treningu progresywnego można połączyć z ćwiczeniem w super serii. Trzeba wybrać dwa ćwiczenia i wykonywać je po jednej serii bez przerwy, pamiętając o cyklicznym zwiększaniu obciążenia, aż do osiągnięcia maksymalnego dla siebie ciężaru. Następnie należy powoli odejmować obciążenia. Ten efektywny i wyczerpujący trening można zrobić na siłowni lub w domu – do jego wykonania przyda się profesjonalny zestaw kulturystyczny.

Osoby początkujące powinny ćwiczyć na siłowni trzy razy w tygodniu. Wraz ze wzrostem siły i wytrzymałości mogą korzystać z różnych metod na przykład z treningu progresywnego i wykonywać ćwiczenia w super seriach.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone