Zamknij

Laserowe cięcie - uniwersalne zastosowanie i wysoka precyzja

10:43, 01.08.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:44, 01.08.2019

Produkcja wyrobów metalowych często wymaga użycia lasera, aby stworzyć precyzyjne i starannie wykończone kształty. Szczegółowe informacje dotyczące procesu wycinania laserem znajdziesz na stronie https://www.eckert.com.pl/pl/offer/78,ciecie-laserowe.html. Do obróbki blach i metali coraz częściej używa się najnowszych technologii i wykorzystuje maszyny cnc.

Precyzja na najwyższym poziomie

Cięcie laserem małych detali z metali kolorowych i stali należy do niezwykle dokładnych procesów. Powstałe wyroby doskonale odtwarzają określone kształty płaskie. Firma Eckert posiada wysokiej klasy profesjonalne narzędzia przeznaczone do obróbki metali szlachetnych i kolorowych. Przecinarka plazmowa to jedno z najczęściej stosowanych maszyn przeznaczonych do cięcia metali zgodnie z określonymi wytycznymi.

Na czym polega proces cięcia laserem?

Wycinanie laserem w metalu to proces punktowy polegający na  wprowadzeniu strumienia tnącego, czyli gorącego promienia lasera z gazem technicznym. Jest to niezwykle precyzyjne, termiczne rozdzielanie materiału, Proces ten można podzielić na trzy zasadnicze etapy: początek cięcia, cięcie właściwe i zakończenie procesu cięcia. Jakość całego procesu jest zależny od precyzji prowadzenia promienia lasera oraz od używanych do cięcia maszyn. Wytworzony produkt nie wymaga dalszej obróbki. Laser jest wykorzystywany do cięcia różnych materiałów, m.in. stali węglowej oraz stali nierdzewnej, a także mosiądzu, aluminium i stopów metali nieżelaznych. W wyniku tego procesu powstają wysokiej jakości powtarzalne elementy o dowolnych kształtach, które uzyskujemy za pomocą nowoczesnego i stabilnego lasera.

Zastosowanie lasera do cięcia metali

Wszystkie małe detale, zdobienia, elementy zawierające drobne szczegóły, jak również większe przedmioty możemy wytwarzać za pomocą precyzyjnego cięcie laserem, podczas którego wykorzystuje się technologię i sterowane numerycznie maszyny CNC. Materiały, które nadają się do laserowego cięcia to metale szlachetne, m.in. srebro i złoto, a także mosiądz, brąz oraz stopy aluminium. Wielkość elementu przeznaczonego do obróbki zależy od materiału przeznaczonego co wycinania. Cięcie laserem zapewnia dbałość o każdy szczegół i doskonałe odwzorowanie części wytwarzanych seryjnie.

Elementy biżuterii, dekoracje i elektroniki wykonane laserowo

Do obróbki laserowej nadają się zarówno elementy biżuterii, takie jak zawieszki do bransoletek, wisiorki oraz drobne elementy elektroniki ze złota i srebra, a także różnych stopów m.in. aluminium. Ponadto za pomocą lasera można wykonać dekoracyjne tablice, litery, logotypy i szyldy oraz zdobienia zewnętrzne i wewnętrzne wymagające starannej obróbki. Poza tym za pomocą lasera można wycinać metalowe plakietki i metki do odzieży.

Laserowe wytwarzanie części przemysłowych

Przecinarka plazmowa bez problemu wytworzy odpowiednie kształty części różnych maszyn i urządzeń przemysłowych. Do najbardziej popularnych należą precyzyjnie wykonane koła zębate, a także tarcze, rury i inne części maszyn.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%