Zamknij

Gdzie znaleźć staż?

11:27, 01.08.2019 | materiały partnera

Mimo ogromnych możliwości dzisiejszego rynku pracy, znalezienie interesującego nas oraz satysfakcjonującego stażu może być nie lada wyzwaniem. Warto skorzystać z różnych kanałów komunikacyjnych z firmami.

Internet

Największą, a zarazem najbardziej przystępną bazą informacji o stażach, ale i o możliwościach zatrudnienia w ogóle, jest Internet. To dzięki niemu nawiążemy kontakt z potencjalnymi pracodawcami, czy na ich oficjalnych witrynach, czy za sprawą mediów społecznościowych. Zaletą poszukiwań w sieci jest wygoda, szybkość oraz precyzja działania.

Komórki wewnętrzne uczelni wyższych

Na uczelniach wyższych istnieją specjalistyczne komórki organizacyjne, które zajmują się organizowaniem stażów dla studentów. Nazywane są Biurami Praktyk bądź Biurami Kariery Zawodowej. Pełnią zarówno rolę pośredniczącą, jak i doradczą. Student dzięki nim może zarówno poznać swoje kompetencje oraz prawidła rządzące rynkiem pracy, jak i odnaleźć ciekawą propozycję stażu. Im bardziej prestiżowa uczelnia wyższa, tym ciekawsze oferty można w niej odnaleźć.

Siedziby firm

Mimo iż przeważnie o programach stażowych dowiadujemy się bezpośrednio z oficjalnych stron internetowych interesujących nas firm, nie ma przeciwskazań, aby odwiedzić siedziby przedsiębiorstw osobiście. Musimy skierować się do działu kadr bądź pracowników zajmujących się HR. To oni powiadomią nas o aktualnych programach stażowych bądź naborze na wybrane stanowiska. Warto na tego typu rozmowy wziąć ze sobą CV.

Urzędy pracy

Niezależnie od tego, czy odwiedzimy urząd pracy osobiście, czy wejdziemy jedynie na jego stronę internetową, z pewnością znajdziemy masę ciekawych programów stażowych. Do placówek rządowych wspomagających zatrudnienie zgłasza się wielu pracodawców, którzy nie zamieszczają ogłoszeń w sieci. Aby korzystać z doradztwa urzędników w kwestiach stażu, zobowiązani jesteśmy do bycia zarejestrowanymi w urzędzie. Formalności te jednak nie zajmują zbyt wiele czasu i koniec końców mogą prowadzić do naprawdę unikatowej oferty stażowej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone