Zamknij

Jak za darmo podnosić swoje kwalifikacje?

11:34, 02.08.2019 | materiały partnera

Rozwój kwalifikacji to proces długofalowy i praktycznie nieskończony. Zwiększa naszą skuteczność w obecnym miejscu pracy, a w perspektywie rynkowej daje możliwości rozwojowe. Jak w darmowy sposób podnosić nasze kwalifikacje?

Kształcenie się w uczelniach publicznych

Studiowanie na uczelniach wyższych odbywa się z reguły za darmo. Wiedza nabywana na uniwersytetach i akademiach ma charakter mocno teoretyczny, jednak jest bardzo obszerna. Do pewnego stopnia przygotowuje do pełnienia obowiązków na wielu stanowiskach. Niemniej, dostęp do niej mają jedynie najlepsi, zwłaszcza na kierunkach specjalistycznych i wysoko cenionych, takich jak np. prawo, architektura czy medycyna.

Nauka własna

Szkolenie się we własnym zakresie jest bardzo trudne, gdyż wymaga dużej ilości wolnego czasu i samozaparcia. Ponadto, materiały, którymi dysponujemy, przeważnie są dość ograniczone. Jeśli posiadamy jednak własne hobby bądź pasję, rozwijanie kompetencji na własną rękę jest o wiele prostsze, gdyż ciekawość i wewnętrzny zapał popychają nas do zgłębiania kolejnych tajników branżowych. Warto mieć na uwadze jakość darmowych materiałów dostępnych m.in. w sieci. W tego typu źródłach wiedzy zawsze należy weryfikować ich przydatność oraz rzetelność. Nauka własna wygrywa jednak z innymi metodami podnoszenia kwalifikacji głównie przez fakt, iż odbywa się przez samozaparcie. Doskonale buduje charakter i sprawia, że nawet jeśli nie rozwijamy się branżowo, zyskujemy nowe, przydatne życiowo kompetencje.

Urząd pracy

Urząd pracy to jednostka państwowa, w której osoby zarejestrowane jako bezrobotni, mogą do pewnego stopnia liczyć na podniesienie własnych kompetencji. Oczywiście należy potwierdzić chęć w aktywnym poszukiwaniu zatrudnienia. Wówczas można liczyć na kursy i szkolenia zwiększające umiejętności i wiedzę. Udział w tego typu przedsięwzięciach jest nieodpłatny, jednak musimy poświęcić na niego odpowiednią ilość czasu i energii.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone