Zamknij

Graficzna strona CV

15:43, 07.09.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:43, 11.09.2019
Skomentuj

Przygotowując CV wiele czasu poświęcasz aspektowi merytorycznemu. To bardzo istotne, jaką informację dokument ma przekazać potencjalnemu pracodawcy. Strona graficzna jest niemal równie istotna. To na część wizualną rekruterzy w pierwszej kolejności zwrócą uwagę. Czasami jeden rzut oka specjalisty ds. HR może zdecydować, czy Twój życiorys przejdzie wstępną selekcję i dostaniesz daną pracę.

Dobór czcionki

Wybierając czcionkę, jakiej chcesz użyć do pisania CV, pamiętaj, żeby nie przekombinować. Unikaj wyszukanych i rzadko spotykanych czcionek. Może okazać się, że komputer potencjalnego pracodawcy będzie miał kłopot z ich odtworzeniem. Niezalecane jest pisanie CV z wykorzystaniem Times New Roman. Ta najpopularniejsza z czcionek powszechnie używana jest w dokumentacji i korespondencji firmowej. Jeśli Twój życiorys ma się wyróżnić, użyj np. czcionki Arial lub Tahomy.

Wielkość liter

Zdarza się, że aby zmieścić więcej informacji zmniejszasz rozmiar liter w swoim CV. To błąd. Małe litery sprawiają, że dokument staje się nieczytelny. Niektóre osoby chcą sztucznie powiększyć objętość CV, szczególnie gdy mają skromne doświadczenie zawodowe. W tym celu wybierają większe litery. Zbyt duży rozmiar czcionki wzbudza nieufność rekruterów. Najbardziej odpowiednią i czytelną wielkością znaków użytych do stworzenia CV jest rozmiar 11 lub 12.

Tło

Tło, na którym piszesz CV, nie musi być białe. Możesz użyć koloru, jednak decyduj się na stonowane, jasne odcienie, które nie sprawią, że litery przestaną być czytelne. Kolorowe i pstrokate tło z pewnością się wyróżni, jednak nie w taki sposób, na jakim Ci zależy. Nie dodawaj w tle swojego rozmytego zdjęcia. Wygląda to wyjątkowo nieprofesjonalnie i tandetnie.

Zdjęcie

Zdjęcie bardzo urozmaica wygląd CV, dlatego warto je dodać. Pamiętaj, aby było ono stosowne do okazji i podkreślało Twój profesjonalny wizerunek. Istotnym aspektem jest wysoka rozdzielczość fotografii. Zdjęcie powinno być dodatkiem i ozdobą Twojego życiorysu a nie jego integralnym elementem. Nie dołączaj fotografii na oddzielnej stronie lub zapisanej w osobnym dokumencie.

Ozdobne wzorki

Ozdobne, tematyczne wzorki nie są uważane za profesjonalne. Jeśli chcesz urozmaicić wygląd swojego CV, wybolduj ważne treści czy zastosuj ramki. Możesz otoczyć swoje zdjęcie kolorowym obramowaniem. Zbyt duża liczba ozdób zniechęca rekruterów do czytania życiorysu. Pamiętaj, że ozdabianie CV wysyłanego w okresie Bożego Narodzenia reniferkami czy bałwankami może zostać uznane z infantylne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%