Zamknij
REKLAMA

Tniesz wydatki w firmie? To możliwe wszędzie, nawet w toalecie!

12:05, 31.10.2019 | Materiał partnera

Konieczność obniżenia kosztów funkcjonowania biznesu skutecznie spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. O ile na pewne kwestie niewiele są w stanie poradzić (vide podatki), tak niektóre obszary wciąż pozostawiają spore pole do efektywnej optymalizacji. I wcale nie chodzi o to, żeby od razu obcinać pensje albo redukować zatrudnienie.

W pierwszej kolejności warto zająć się tymi wydatkami, na które mało kto zwraca pilniejszą uwagę podczas analizowania raportów finansowych.

Jako pracodawca masz obowiązek zapewnić swoim podwładnym środki czystości. Rób to z głową!

Bardzo dobrym przykładem mogą być tutaj produkty do zachowania higieny osobistej oraz szeroko pojmowane materiały eksploatacyjne. Właściciele firm najczęściej zaopatrują się w nie w zależności od bieżących potrzeb i wybierają produkty kierując się wyłącznie ceną. Tymczasem niewielu zastanawia się, czy przypadkiem nie opłacałoby się wydawać nieco więcej, ale ze zdecydowanie mniejszą częstotliwością. Warto wziąć kalkulator i porównać, jak wypadają poszczególne warianty w dłuższej perspektywie niż z miesiąca na miesiąc. Choćby taki podajnik papieru toaletowego – wybierając odpowiedni model można poczynić znaczne oszczędności nawet na tak podstawowym wyposażeniu. Jak przekonują przedstawiciele firmy Berendsen, ich dwukomorowe urządzenia są w stanie pomieścić nawet 8 razy więcej papieru toaletowego niż zwykłe rolki w największym rozmiarze. W efekcie zakupy robi się znacznie rzadziej. A przecież czasu przeznaczanego na składanie zamówień nie da się odzyskać za żadne pieniądze świata.

Nowoczesny podajnik papieru toaletowego to nie tylko większa pojemność, ale też mniej odpadów

Koniecznie trzeba jeszcze podkreślić kwestie związane z wytwarzaniem śmieci. Generalnie im więcej ich powstaje, tym wyższe są koszty ich składowania. Mało która firma, w której wykonywane są przede wszystkim prace biurowe, decyduje się na segregację odpadów. Tymczasem wdrażanie rozwiązań maksymalnie przyjaznych środowisku może przynieść wymierne zyski. Zarówno dla środowiska naturalnego, jak również finansów przedsiębiorstwa. Nawet wspomniane wcześniej podajniki papieru toaletowego mogą mieć tego rodzaju zalety. Jak choćby rolki pozbawione kartonowego wkładu, co wydatnie zmniejszy ilość generowanych śmieci. Albo zamykana obudowa o specjalnej konstrukcji, dzięki której redukuje się bezsensowną utratę oraz nadmierne zużycie papieru. Jak widać do ograniczenia wydatków można podchodzić na wiele różnych sposobów – i czasami te niestandardowe przynoszą konkretniejsze efekty niż typowe, powszechnie przyjęte działania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone