Zamknij
REKLAMA

Tarach przedstawił swój program na wyborczym pikniku

20:39, 10.10.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

W sobotnie przedpołudnie Zjednoczona Prawica przedstawiła kandydatów na radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich, a Bogdan Tarach, kandydat na burmistrza Świecia zaprezentował swój program.

Dobra pogoda i dogodny czas, kiedy mieszkańcy osiedla Marianki robią zakupy na tutejszym bazarze, sprawiły, że kandydaci przechadzający się między straganami mieli z kim rozmawiać. Wręczali napotkanym osobom ulotki, wyborcze cukierki i zapraszali na piknik.
O jedenastej wystartował piknik nad Małym Blankuszem. Grzegorz Goral, przewodniczący komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Świeciu przywitał wszystkich i rzucił początek hasła, które pozostali kandydaci doskandowali: „Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie!”

- Macie tutaj, Państwo, skutecznych ludzi, dobry zarząd, dobrego kandydata na burmistrza – mówił obecny na pikniku Łukasz Schreiber, poseł PiS. - Przywiozłem do Świecia dobrą wiadomość. Przedwczoraj razem ze mną minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał umowę w postaci dodatkowych 25 mln zł na przebudowę estakady węzła wzdłuż drogi 91 w Przechowie. Tym samym skończą się problemy komunikacyjne.

Na dłuższe przemówienie mógł pozwolić sobie kandydat na burmistrza Bogdan Tarach. Referując swój program Tarach wymienił potrzebę budowy mieszkań, przy wsparciu rządowych programów. Również korzystając z rządowego programu budowy mostów zamierza usprawnić komunikację w mieście przez budowę jednej lub dwóch przepraw mostowych. Dostrzega potrzebę budowy oczyszczalni ścieków tak, aby uniezależnić się od oczyszczalni Mondi. Budowa Mariny i przywrócenie żeglugi na Wdzie, czy budowę żłobków i przedszkoli. W programie Bogdana Taracha nie mogło zabraknąć ukłonu w stronę rolników i mówił o planach budowy hali targowej.
Całość wystąpienia można odsłuchać TUTAJ.

- Ten program, który przygotowałem, który rozpisałem na miasto i wieś, pisałem pod dyktando państwa potrzeb – mówi Bogdan Tarach, kandydat na burmistrza Świecia. - Ten program do wszystkich państwa prawdopodobnie już dotarł, albo dotrze w najbliższych dniach. Nie chciałem wcześniej wychodzić z tym do Państwa, bo trzeba rozmawiać o konkretach, o tym co już jest przygotowane, a nie dopiero wsłuchiwać się w pomysły co dalej zrobić.

Jacek Chmarzyński, kandydat do Sejmiku mówił przede wszystkim o szacunku do natury, o dbaniu o nią, bo tylko wtedy będziemy cieszyć się pełnym zdrowiem.

- W swoich działaniach będę zabiegał o to aby pogodzić efektywność ekonomiczną ze sprawiedliwością społeczną oraz ekologią – mówi Chmarzyński. – To są takie trzy siły, które wymagają aby je ze sobą pogodzić. Żyjemy w otoczeniu produktów wysoko przetworzonych, które ogólnie są bezpieczne, ale spożywane w długim okresie grozi wieloma chorobami. Dlatego powinniśmy uważać na to co jemy, powinniśmy wybierać produkty o najwyższych walorach zdrowotnych. W tym celu proponuję stworzenie wyraźnego systemu identyfikacji produktów ze względu na wartość, a nie jak do tej pory tylko ze względu na cenę. Na wartość mierzoną bezpieczeństwem zdrowotnym – dodaje.

W pozostałej części swoje krótkie wystąpienia zaprezentowali również kandydaci: Stanisława Kufel, Tadeusz Fiedurek, Elżbieta Kwiatkowska, Adam Kufel, Tomasz Szamocki.

Po zakończeniu oficjalnej części organizatorzy zaprosili wszystkich chętnych na kiełbaski z grilla i drożdżówkę.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (12)

NNNN

12 4

3 x nie ! 21:55, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

julkajulka

10 6

Schreiber - Przywiozłem do Świecia radosną wiadomość... 25 mln na przebudowę drogi nr 91. Jak można zareagować na te słowa. Zostało tylko jedno stwierdzenie, *%#)!& dziadu, to samo dotyczy Taracha. *%#)!& tam gdzie *%#)!& rośnie. Bleblać możecie tylko swojemu prawicowemu, ciemno-baraniemu ciemnemu ludowi. 05:43, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

krawieckrawiec

3 2

Schreiber tak samo świruje jak jego premier krzywousty, oni wszyscy mają wypisane na gębach kłamstwo i mamienie, byle koryto było, bo jak powiedziała jedna z czołowych "dam" tego szaleńczego stowarzyszenia " nam się to po prostu należało". Ludzie nie mogą patrzeć na tych cwaniaków z PO i na tych buraków z Pis. 07:49, 12.10.2018


KrawiecKrawiec

10 6

?Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie!?- hasło ich. Dotrzymali słowa w rządzie, słowa jakie sobie ustalili w karłem na Nowogrodzkiej. Rozwalone jest wnet wszystko, przesłuchiwani sędziowie, brak wyroków na szatanów z ONR, którzy kopali i wyzywali kobiety, półgłówki w rządzie typu Macierewicz, który teraz wymyślił zburzenie PKiN i postawienie kolumny zwycięstwa, okradanie podatników / nagrody, przeloty itd/. Won z rządzenia. 08:13, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oloolo

1 1

krawiec,co ty *%#)!& za farmazony?weż tą swoją igłę z nitką i szyj te swoje fatałaszki,a nie bierz się za politykę ,bozamądry to ty nie jesteś 20:32, 12.10.2018


anty bochlinanty bochlin

9 4

gwiazda z Bochlina zawitała w mieście .... porażka.
jeżeli chcecie wygrać, to nie z takim balastem !
ona was tylko ośmiesza !!! i powoduje zniechęcenie elektoratu. popatrzcie na osiągnięcia tej gwiazdy, widzicie jakiekolwiek ? żal .... 09:32, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

3xNN3xNN

8 3

Ciekawe, kogo jeszcze w Świeciu wspiera poseł Schreiber? Czarnym koniem jest p.Tarach?... 19:38, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gogo

5 1

Kucykiem chyba 21:26, 11.10.2018


Shaq32Shaq32

2 3

Ja, zagłosuję na Pana Taracha ma dobry i merytoryczny program dla miasta i jego mieszkańców.
Czas najwyższy na dobrą zmianę w Świeciu. 18:17, 12.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NNNN

2 0

2zł dla ciebie 18:39, 12.10.2018


prosty człowiekprosty człowiek

0 3

Za halę dla lokalnych producentów i marine ,ma mój głos. 21:20, 12.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NNNN

2 0

2 zł dla ciebie 21:46, 12.10.2018


REKLAMA
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone