Zamknij

Festiwal Sztafet 2018. Zawodnicy dali z siebie wszystko - nie obyło się bez łez i kontuzji

16:02, 15.04.2018 F.D Aktualizacja: 16:19, 15.04.2018
Skomentuj

Już po raz szesnasty Szkoła Podstawowa nr 5 w Świeciu zorganizowała Festiwal Sztafet. W piątkowych zawodach wzięło udział aż 30 drużyn z całego powiatu. Na imprezie pojawili się też goście specjalni – olimpijczycy. Najmłodszym z nich był uczestnik zimowych igrzysk w Pjongczang, bobsleista pochodzący z Grupy – Łukasz Miedzik.

- Jeszcze 7 lat temu, kiedy sam biegałem po tej bieżni, nawet nie marzyłem o udziale w igrzyskach – mówił do dzieci i młodzieży Miedzik. – Być może również wśród was są przyszli olimpijczycy?

Wyniki zmagań sztafet
W rywalizacji sztafet wzięło udział 16 szkół podstawowych, 10 gimnazjalnych i 4 ponadgimnazjalne.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła SP 2 w Nowem, 2 miejsce zajęła reprezentacja gospodarzy –SP 5 w Świeciu, a na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z SP 1 w Świeciu.W kolejnej kategorii 1 miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Świeciu, 2 - Gimnazjum w Serocku, 3 - Gimnazjum w Nowem.W szkołach ponadgimnazjalnych 1 - ZSP Nowe, 2 - I LO Świecie, 3 - ZSP Świecie

Rywalizowali nie tylko na bieżni
Wcześniej w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się test wiedzy olimpijskiej. Do testu przystąpiło 12 szkół podstawowych i 9 szkół gimnazjalnych z powiatu świeckiego.Wśród podstawówek 1 miejsc wywalczyła SP Bukowiec, 2 - SP Tryl, 3 - SP Laskowice. Nasza reprezentacja w składzie Mateusz Piotrowski i Jan Nadolny zajęła 4 miejsce.Wśród szkół gimnazjalnych na 1 miejscu uplasowało się Gimnazjum w Osiu, 2 - Gimnazjum w Nowem, 3 - Gimnazjum nr 2 w Świeciu.