Zamknij

Dodatkowe atuty pomp zatapialnych

11:51, 11.06.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:57, 11.06.2018
Skomentuj

Pompy zatapialne pracują w trudnych warunkach, a ich konstrukcja zwykle pozwala na pracę ciągłą. Każde urządzenie tego typu ma określone parametry pracy, zwykle – na szczęście dla użytkowników – z pewnym marginesem, którego przekroczenie nie powoduje błyskawicznej awarii. Są jednak takie cechy, które zwykle wymieniane są na końcu opisów pomp, a na które warto zwrócić uwagę.

Trwały kosz ssący

Zdecydowana większość pomp zanurzeniowych może pracować na wodzie czystej lub lekko zabrudzonej. Są oczywiście modele pomp szlamowych, które pracują w znacznie trudniejszych warunkach (do obejrzenia na przykład na stronie saga.info.pl/pompy-zatapialne), ale najczęściej nawet wtedy stosuje się ochronę przed wpadnięciem do wnętrza zbyt dużych zanieczyszczeń. Podstawową ochronę zapewnia prymitywne, ale niezwykle skuteczne urządzenie, jakim jest kosz ssący. Jego ochrona jest jednak tak skuteczna, jak mocny jest materiał, z którego kosz wykonano. Warto zadbać o to, aby wraz ze wzrostem mocy pompy, wybierać też coraz mocniejsze kosze.

Regulowany wyłącznik pływakowy

Pompie zanurzeniowej szkodzi praca na sucho, dlatego sporą część modeli wyposaża się w wyłączniki pływakowe, które automatycznie odłączają urządzenie, kiedy poziom wody spadnie poniżej wyznaczonego poziomu. Czasem jednak nie trzeba albo wręcz nie należy dążyć do kompletnego usunięcia całej wody. Aby mów w jakikolwiek sposób ustalać moment wyłączenia pompy, stosuje się zmodyfikowane wyłączniki pływakowe, których czułość i moment zadziałania można ręcznie ustawić. Podstawowa konstrukcja nie pozwoli na przekroczenie bezpiecznych wartości, ale pozostanie i tak spory margines.

Wygodne uchwyty do przenoszenia

Pompa większość czasu spędzi ustawiona w jednym miejscu – to fakt. Jednak jest to urządzenie mające zwykle dość sporą masę, a przy tym stosunkowo delikatne, dlatego wygodny uchwyt do przenoszenia pompy zawsze jest cennym dodatkiem. Dziś większość pomp mobilnych już jest pod tym względem doskonalsza niż dawniej, ale i tak przed zakupem warto się upewnić co do sposobu transportu.

Dobry rozdrabniacz

Niektóre pompy, zamiast filtrować zanieczyszczenia na koszu, są wyposażone w wirnik, który ma rozdrabniać zbyt duże cząstki. Jeśli będzie on trwały, wykonany z twardych materiałów i będzie wydajnie pracował, może stanowić naprawdę olbrzymie usprawnienie pracy, a przy tym doskonałe zabezpieczenie samej pompy, które jednocześnie w żaden sposób nie ogranicza wydajności. Bardzo ważne jednak jest w tym przypadku, aby wybierać pompy z rozdrabniaczem naprawdę wysokiej jakości – jeśli będzie zbyt słaby, to sam ulegnie uszkodzeniu, a jego odłamane elementy mogą zaszkodzić pompie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%