Zamknij

Mistrzowie wędki spławikowej

14:59, 13.06.2018 M.K Aktualizacja: 15:02, 18.07.2018
Skomentuj

Zawody rozegrane zostały w połowie kwietnia, ale jeszcze o tym nie pisaliśmy. A przecież warto pochwalić naszych wędkarzy, tym bardziej, że do łowienia rwą się coraz młodsi.
Tegoroczne zawody spławikowe o Mistrzostwo koła PZW 113 w Osiu zostały zorganizowane 15.04 w Grzybku.

Wśród najmłodszych rywalizowało ze sobą rodzeństwo Andżelika i Sebastian Zillmer. Minimalnie lepsza tym razem okazała się Andżelika zdobywając 556 punktów. Sebastian zadowolił się drugim miejscem z 490 punktami. Trzeciego miejsca w tej kategorii nie przyznano.

W kategorii juniorów zwyciężył Fabian Czarnowski zdobywając 1245 pkt. Drugie miejsce zajął Filip Korcz z wynikiem 1062 pkt., a miejsce trzecie Bartosz Czarnowski - 840 pkt. Pośród seniorów najlepszy wynik uzyskał Marek Kondel - 3576 pkt. Drugie miejsce zajął Leszek Felske - 2848 pkt. Miejsce trzecie Christian Zillmer - 2230 pkt.

Niewielkie różnice punktowe świadczą o zaciętej rywalizacji we wszystkich kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

W zawodach udział wzięło 20 uczestników, wszyscy złowili ryby, które w większości trafiły z powrotem do wody.