Zamknij

Huśtawka stojąca dla dzieci - weź pod uwagę wiek!

07:30, 21.04.2019 artykuł sponsorowany

Dzięki odpowiedniej, kreatywnej zabawie, Twoje dziecko może nie tylko czuć się szczęśliwe, ale również prawidłowo się rozwijać, co ma ogromne znaczenie. Co więcej – dobra zabawa wciąga i sprawia, że masz trochę więcej czasu dla siebie. Jeżeli więc chcesz osiągnąć wszystkie te korzyści, jednym z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań będzie dla Ciebie huśtawka stojąca dla dzieci, która może być przeznaczona zarówno do pokoju, jak i ogrodu. Co wziąć pod uwagę, aby wybrać rozwiązanie najlepsze z możliwych?

Huśtawka stojąca dla dzieci, czyli szereg możliwości

Jak wspomnieliśmy na samym początku, huśtawka stojąca dla dzieci to rozwiązanie, które dostępne jest w bardzo wielu wariantach, dzięki czemu jako rodzic masz bardzo duży wybór i dopasować produkt do potrzeb swojego dziecka. Podstawowy podział, jaki obowiązuje w tym temacie to ten na:

  • huśtawki stojące dla dzieci do pokoju, czyli rozwiązania do użytku domowego, które przeznaczone są przede wszystkim dla najmłodszych dzieci i które sprawdzają się doskonale nie tylko w zabawie, ale również uspokajaniu czy usypianiu malucha.
  • huśtawki stojące dla dzieci ogrodowe – rozwiązania znakomite dla starszych dzieci, które uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu. Takie huśtawki są większe i w ich zakresie również możesz postawić na bardzo zróżnicowane rozwiązania.

Co ciekawe – huśtawki różnią się od siebie rozmiarami, budową, zastosowanym materiałem, ale również funkcjami i wykorzystanymi w produkcji technologiami. Okazuje się bowiem, że huśtawka stojąca dla dziecka może grać melodyjki lub kołysanki, wibrować, a nawet posiadać automatyczny system huśtania – w różnych prędkościach. Dzięki temu rodzic nie musi sterować urządzeniem, które dba o komfort i bezpieczeństwo dziecka samoistnie.

Huśtawka stojąca dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Oczywiście najważniejszą kwestią, niezależnie od tego jaki jest wiek dziecka czy jego potrzeby, powinna być jakość wykonania produktu – ogromne znaczenie ma to, z jakich materiałów został wykonany i czy jest rozwiązaniem atestowanym, które zapewni dziecku pełnię bezpieczeństwa. Zanim zakupisz konkretne rozwiązanie sprawdź, czy posiada ono antypoślizgowe nóżki, czy jest stabilne i nie chwieje się, np. podczas bardziej intensywnych ruchów dziecka. Istotne jest również to, czy huśtawka stojąca dla dzieci do pokoju posiada specjalne szelki, pełniące rolę pasów bezpieczeństwa – jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych użytkowników.

Jeżeli chodzi o materiał, masz możliwość postawienia przede wszystkim na huśtawki metalowe, drewniane oraz wykonane z tworzyw sztucznych – istotny jest jednak nie rodzaj materiału, ale jego jakość oraz wykończenie huśtawki.

Najważniejszą rzeczą, na jaką musisz zwrócić uwagę, jest przede wszystkim wiek dziecka – to pod jego kątem dopasowujesz huśtawkę i tylko to pozwoli Ci zapewnić mu należyty komfort oraz bezpieczeństwo.

  • Huśtawka dla niemowlaka – jest to oczywiście huśtawka pokojowa, która pełni z jednej strony funkcję bujaczki, a z drugiej leżaczka. Pozwala przede wszystkim na rozweselenie dziecka, ale również ułatwia jego wypoczynek, uspokajanie, a także usypianie. Dzięki rozwiązaniom automatycznym możliwe jest odciążenie rodziców od ciągłej opieki, a liczne dodatki w postaci wygrywanych dźwięków czy wibracji, pozwalają skuteczniej zadbać o radość maluszka.
  • Huśtawka stojąca dla rocznego dziecka – roczne oraz dwuletnie dziecko to wciąż maluszek, nad którym trzeba sprawować pieczę i którego należy kontrolować podczas zabawy, by nie zrobił sobie krzywdy. Dlatego też huśtawka dla dziecka powinna posiadać stosowne zabezpieczenia i być niewielkich rozmiarów, by nawet pomimo ewentualnego upadku, dziecko nie zrobiło sobie większej krzywdy.
  • Huśtawki dla dzieci starszych – opinie rodziców są w tej kwestii zgodne i najczęstszym rozwiązaniem, z jakiego korzystają jest huśtawka dla dziecka do ogrodu – w przypadku dzieci w wieku 6-7 lat nie potrzeba już większych zabezpieczeń w postaci szelek, choć oczywiście rodzic powinien zwracać uwagę na swoją pociechę.
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%