18:24, 26.04.2017
Uczniowie z 31 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadpodstawowych z powiatu świeckiego w środę wzięli udział w Festiwalu Sztafet inaugurującym Dni Olimpijczyka na Stadionie Sportowym „Wda” w Świeciu.
12:55, 24.04.2017
Już po raz piąty w Tczewie odbyły się międzynarodowe zawody Karate Olimpijskiego WKF pn. "V GRAND PRIX TCZEWA". W zawodach udział wzięło 546 zawodników z 32 Klubów Karate z Ukrainy, Rosji, Anglii i Polski. Ekipa wojowników z Klubu "YAMABUSHI" spisała się na medal.
09:08, 24.04.2017
W niedzielę z okazji Światowego Dnia Książki świecy bibliotekarze zorganizowali mecz z reprezentacją pisarzy polskich.
22:28, 16.04.2017
Kolejny świetny start w wykonaniu Michała Kwiatkowskiego. Zawodnik Team Sky zajął 2. miejsce w prestiżowym klasyku Amstel Gold Race. Polak na ostatnich metrach przegrał po pasjonującej walce z Belgiem, Philippem Gilbertem.
13:07, 10.04.2017
Od 7 do 9 kwietnia członkowie klubu MLKS Wisła Świecie Zapasy brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Staszowie.
09:09, 10.04.2017
Amelia Błach zajęła drugie miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Młodziczek województwa kujawsko-pomorskiego w tenisie stołowym, które odbyły się sobotę 8 kwietnia 2017 r. w Gniewkowie.
14:13, 09.04.2017
W niedzielne przedpołudnie około 300 osób postanowiło wystartować w corocznym biegu Świecka 5.
18:53, 07.04.2017
IV edycja organizowanego przez 1 LO biegu to oficjalna inauguracja sezonu biegowego w naszej okolicy.
14:47, 04.04.2017
Pod koniec zeszłego miesiąca członkowie klubu MLKS Wisła Świecie Zapasy wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Miasta Bydgoszcz w zapasach. W zawodach startowało 218 zawodników z 18 klubów. Niejeden z naszych sportowców stanął na podium.
10
08:08, 30.03.2017
Zaczęła się wiosna, a prace budowlano-remontowe w Świeciu i okolicach wciąż trwają. Pojawiają się też nowe inwestycje, które sprawią, że nasze otoczenie będzie atrakcyjniejsze.
14:41, 28.03.2017
Bardzo cenny remis podczas wyjazdu zanotowała II- ligowa drużyna OKK Otlewski Kusy Laskowice z UKS SZANIEC Świecie/Osą. Tym razem Rakowicz i Otto nie mieli sobie równych na drugim stole.
1
18:34, 27.03.2017
Takie pytanie pojawiło się w naszej redakcji, kiedy zobaczyliśmy najnowszą grafikę organizatorów Biegu Rycerskiego. Wyjaśniliśmy i okazało się, że…
1
10:13, 25.03.2017
Takie zaskakujące wnioski wyłaniają się po czwartkowej, trzynastej już edycji zawodów.
16:33, 20.03.2017
W tegorocznej edycji turnieju udział wzięło 360 zawodników reprezentujących 24 kluby Karate z terenu całej Polski. Po raz kolejny zawodnicy ze Świecia nie zawiedli.
13:33, 20.03.2017
Podczas trwających od 17 do 18 marca w Zamościu zapasów kobiet o Pierwszy Puchar Polski Kadetek, MLKS Wisła Świecie zdobyła 9 miejsce.