Zamknij

Mamy warcabowego Mistrza Polski!

01:51, 16.04.2017 K.N
Skomentuj

Największy sukces w dziejach świeckich warcabów. Zawodnik SIN Razem Świecie Dominik Rubaj został Mistrzem Polski w kategorii Juniorów do lat 10.

Mistrzowski tytuł zdobył w rozegranych w dniach 4-9 kwietnia 2017 XXXV Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Warcabach Stupolowych w Karpaczu, najważniejszej imprezie w naszym kraju. Na dystansie 9 rund nie znalazł pogromcy, zdobywając 15 na 18 możliwych punktów. Ponadto w rozegranych równolegle Mistrzostwach Polski w grze błyskawicznej do swojego dorobku dołożył srebrny medal w kategorii Juniorów do lat 10.

To potwierdzenie jego wysokiej formy, którą wykazał też 2 tygodnie wcześniej na Mistrzostwach Polski w warcabach 64polowych w Lipnie obok Leszna. Tam Dominik Rubaj został Mistrzem Polski w kategorii chłopców do lat 10, zdobywając 17/18 możliwych punktów i wyprzedzając B. Skibę z Komorzanki Komorze i reprezentanta gospodarzy M. Wysokińskiego z Roszady Lipno. W Mistrzostwach Polski w grze błyskawicznej do lat 10 nasz zawodnik zdobył srebrny medal, ustępując tylko Bartoszowi Skibie. Trzeci medal w kolorze brązowym Dominik Rubaj zdobył wspólnie z Piotrem Napiontkiem i Łukaszem Łuszczkiem w Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 16.

Znakomity wynik osiągnął również Kamil Napiontek który w Mistrzostwach Polski do lat 19 zdobył dwa brązowe medale, zarówno w grze na długi czas, jak również w Blitza, czyli grze błyskawicznej. Drużyna juniorek do lat 10 w składzie Martyna Jaworska i Liliana Białorucka zdobyła 6 miejsce. Indywidualnie najbliżej podium była w kategorii do lat 10 Martyna Jaworska, która zajęła 6 miejsce. Serdecznie gratulujemy!