REKLAMA

Weekend pełen atrakcji. Będzie się działo. Zobacz sam

11:24, 11.08.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Przed nami bardzo ciekawy koniec tygodnia. Korzystaj z lata i wybierz wydarzenie, w którym chciałbyś uczestniczyć.

Od piątku do niedzieli w Chełmnie czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji w ramach Nine Hills Festival. Ponadto możesz uczestniczyć w lokalnych imprezach, takich jak: Przegląd Kapel Podwórkowych, Noc astronomiczna, Piknik Familijny „Dmuchawce, Latawce”. W Grudziądzu natomiast odbędzie się koncert Celebrate Gospel - Colin Williams i Gabi Gąsior, na który również możesz się wybrać.

11-13 sierpnia 2017, piątek-niedziela, Chełmno
PERSPEKTYWY – Nine Hills Festival

W piątek na chełmińskim rynku Festiwal rozpocznie parada Teatru KLINIKA LALEK („Siedem ton czystego szczęścia”), którego spektakl („Cyrk bez przemocy”) obejrzymy jeszcze tego samego wieczoru. Wcześniej, w kościele św. Ducha przy ul. Wałowej Festiwal oficjalnie otworzy spektakl „Mamusiu, co to za ptaszek?” w wykonaniu chełmińskiej aktorki Igi Jambor-Skupniewicz. Tego samego dnia po zmroku będzie strefa chill outu zaaranżowana w parku Nowe Planty. Tu odbędą się trzy koncerty. Wystąpią: Marcelina, Rosalie,  Dominika Barabas, Ane i Aksamit. O godz. 22 w podwórku SZTUKA ŻYCIA przy ul. 22 stycznia obejrzymy spektakl Teatru Latarnia „Mała pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa”.
Dla dzieci stworzona zostanie także Strefa Relaksu na chełmińskim rynku oraz powiązana z nią Brama Czasu poświęcona Sztuce Radości. W Strefie Relaksu (otwartej w sobotę i w niedzielę) będzie można poddać się bańkoterapii, a także spróbować swoich sił podczas warsztatów budowania własnego placu zabaw. Tu odbędzie się happening „Smok w mieście” Theatre Kvelb Atélier, a warsztaty gry na bębnach poprowadzi zespół FOLIBA.
W sobotę pod chełmińskim ratuszem ponownie zagości czeski Theatre Kvelb Atélier wraz z sześciometrową płonąca marionetką. Zakończeniem sobotniego dnia będzie wyjątkowy projekt BIOARTu, gdzie unikalną muzykę zaimprowizują…mrówki!
Niedziela to zakończenie rozgrywającego się w przestrzeni miasta LARP-u. O godz. 18 w kościele WNMP odbędzie się koncert PADEREWSKI PIANO ACADEMY, a o godz. 20 na chełmińskim rynku wystartuje Dancing w Starym Stylu z wyjątkową muzyką na żywo. Festiwal o godz. 22 zakończy pokaz filmowy w ramach „Kina pod Ratuszem”.
Więcej na stronie: http://9hf.pl/
Źródło:e-chelmno.pl
Wstęp wolny

12 sierpnia 2017, sobota, Świecie
III Ogólnopolski Przegląd Kapel Podwórkowych - Świecie 2017' pod patronatem Burmistrza Świecia

Przeglądy Kapel Podwórkowych odbywają się na terenie Polski od wielu lat. W naszym mieście w drugą sobotę sierpnia odbędzie się trzecia edycja tego wydarzenia. Już w sobotę, 12 sierpnia na scenie Amfiteatru w Świeciu zagrają kapele z różnych części naszego regionu oraz kraju. Zaprezentują one zróżnicowany repertuar oparty na biesiadnych melodiach i miejskim folku, bazując również na dorobku starszego od miejskiego - folkloru wiejskiego, często zachowując tradycyjne instrumentarium z danej okolicy.
O godz. 17:00 - przesłuchania konkursowe, około godz. 21:30 - koncert Laureatów, wręczenie nagród.
W programie:
- występy konkursowe,
- koncert laureatów,
- stoiska z żywnością ekologiczną, tradycyjną i regionalną.
Wstęp wolny

12 sierpnia 2017, sobota, Grudziądz
Celebrate Gospel - Colin Williams i Gabi Gąsior

Na koncercie usłyszymy zarówno tradycyjne pieśni gospel jak i nowoczesne autorskie kompozycje. Utwory solowe, duety, a wszystko z towarzyszeniem instrumentalistów oraz czarnoskórego zespołu wokalnego z Wielkiej Brytanii.
Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św.
Wstęp wolny

12 sierpnia 2017, sobota, Świecie
IX Noc astronomiczna

Kolejna, dziewiąta już Noc Astronomiczna w najbliższą sobotę przy Zamku w Świeciu. Początek o godz. 20:00.
W ubiegłych latach w programie imprezy znalazły się m.in. pokazy filmowe i prezentacje multimedialne, oglądanie i zapoznanie się z teleskopami, mobilne planetarium, koncerty, obserwacje nocnego nieba (księżyca, tarczy słonecznej, planety Saturn ze swoimi okazałymi pierścieniami, mgławic i gromad gwiazd w okolicach centrum naszej galaktyki, a dla wytrwałych obserwacja Plejad).
Za inicjatywę „IX Noc astronomiczna na Zamku w Świeciu” Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej zostało nagrodzone w X edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego pn. „Rodzynki z pozarządówki”.
20:00 obserwacja i fotografowanie: Jowisza i  Saturna.
22:00 obserwacja i fotografowanie: powierzchni Księżyca.
Wstęp wolny

13 sierpnia 2017, niedziela, Świecie
Piknik Familijny "Dmuchawce Latawce" w ramach obchodów 15 sierpnia

W niedzielę, 13 sierpnia, w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego, które przypada na 15 sierpnia, na boisku przy Zamku w Świeciu odbędzie się piknik rodzinny "Dmuchawce, latawce", organizowany Przez Urząd Miasta i OKSiR. Nowością będzie pojawienie się na imprezie dmuchanego placu zabaw zakupionego przez Gminę Świecie. W programie będą gry na świeżym powietrzu, warsztaty z Plenerowym Domem Kultury, konkurencje sportowe i co najważniejsze dmuchany plac zabaw zakupiony przez Gminę Świecie. Zabawa potrwa od godz. 14:00 do 18:00.
Wstęp wolny, bezpłatne korzystanie z nowego placu zabaw.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017