Zamknij

Zamiast walczyć z ubezpieczycielem weź dopłatę do odszkodowania

13:06, 28.10.2016 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:06, 30.11.2016
Skomentuj

Niskie odszkodowania i długotrwałe negocjacje z ubezpieczycielem to zmora dla wielu poszkodowanych. Alternatywą dla samodzielnego odzyskiwania odszkodowania jest skorzystanie ze sprzedaży praw do roszczenia.

Mowa o dopłatach do odszkodowania, które skutecznie kuszą wielu poszkodowanych. Czy warto skorzystać z pewnych i szybkich pieniędzy? O tym powiemy w dalszej części artykułu.

Dopłata do odszkodowania i masz pieniądze na koncie!

Nagminna praktyka zaniżania roszczeń odszkodowawczych uderza w wielu poszkodowanych. Otrzymując niską wycenę szkody na pojeździe z obawy przed skierowaniem sprawy na etap sądowy rezygnują z dalszego dochodzenia odszkodowania. Nie warto odpuszczać szansy na wysokie stawki pieniężne. Prawo jest po stronie poszkodowanych, a odpowiedzią na ich potrzeby jest dopłata do odszkodowania. Na czym polega ta usługa? Oto wyjaśnienie procedury w kilku krokach:

  • poszkodowany musi przesłać do wybranej kancelarii dokumenty dotyczące szkody
  • fachowcy bezpłatnie wyceniają wartość szkody
  • poszkodowany otrzymuje konkretną propozycję dopłaty do odszkodowania
  • po akceptacji warunków następuje wypłata środków pieniężnych
  • kancelaria we własnym zakresie dochodzi rekompensaty od ubezpieczyciela

Usługa ta polega na odsprzedaży prawa do wierzytelności kancelarii odszkodowawczej w zamian za wynagrodzenie pieniężne. Poszkodowany zawierając taka umowę otrzymuje od ręki dopłatę do otrzymanego wcześniej odszkodowania.

Poznaj wady i zalety dopłat do odszkodowań

Dopłaty do odszkodowania to swoista nowość w branży odszkodowawczej, która jednak zachęca coraz większą rzeszę poszkodowanych. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tej usługi warto poznać wady rozwiązania:

  • obejmuje tylko szkody majątkowe – poszkodowany ma prawo do zbycia wierzytelności z tytułu szkód rzeczowych powstałych w związku ze zdarzeniem drogowym. Dopłaty do odszkodowań nie obejmują dochodzenie roszczeń w ramach rekompensaty za straty osobiste (uszczerbek na zdrowiu, zadośćuczynienie)
  • mała ilość podmiotów oferujących dopłaty– to usługa nowa na rynku odszkodowawczym, dlatego niewiele kancelarii prawnych ma ją w swojej ofercie. Warto jednak podkreślić, że poszkodowany może sprzedać swoje roszczenie kancelarii z innego regionu kraju. Dlatego znalezienie podmiotu świadczącego usługę w internecie nie powinno stanowić problemu.

Teraz wspomnijmy o zaletach dopłat do odszkodowań:

  • pewne pieniądze – odzyskiwanie odszkodowań na drodze sądowej wiąże się z generowanie sporych kosztów. Wielu poszkodowanych ze względu na wydatki nie decyduje się na ten krok. Dopłaty do odszkodowań to gwarancja otrzymania pieniędzy od ręki w ciągu 24 h od zawarcia umowy z kancelarią prawną.
  • niwelowanie ryzyka – sprzedaż roszczenia nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla poszkodowanego. Poszkodowany otrzymuje gotówkę, a kancelaria prawna bez jego udziału domaga się rekompensaty od Towarzystwa Ubezpieczeniowego
  • szybkość usługi – to największa zaleta w dobie żmudnego postępowania sądowego. Prowadzenie sprawy w sądzie może trwać ponad rok. Decydując się na dopłatę otrzymujemy pieniądze od ręki.
(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%