REKLAMA

Jak urządzić kuchnię z użyciem betonu architektonicznego?

23:57, 09.11.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj

Kuchnia to miejsce w domu, w którym spędza się bardzo dużo czasu. To najczęściej w kuchni, poza przygotowywaniem posiłków, spożywane jest śniadanie, obiad czy kolacja.

Jeszcze do niedawna kuchnia stanowiła wizytówkę Pani domu. Obecnie w kuchni spędza się mniej czasu niż dawniej, niemniej jednak to nadal bardzo ważne pomieszczenie w domu. Warto jest tutaj wspomnieć również o aneksach kuchennych. Są to otwarte przestrzenie, najczęściej połączone z jadalnią lub salonem. Tak dużą powierzchnię niezwykle trudno jest zaaranżować.

Wykorzystanie betonu architektonicznego w kuchni

Beton architektoniczny to prawdziwy hit sezonu. Jest to jeden z najmodniejszych w ostatnim czasie elementów dekoracyjnych małych mieszkań i budynków komercyjnych. Wyróżnić można kilka powodów, dlaczego beton stał się tak popularny. Przede wszystkim jest to różnorodność wzorów, kolorów, możliwość szybkiego i prostego montażu w praktycznie każdym pomieszczeniu. Beton architektoniczny  

http://www.vhct.pl/pl/panele-dekoracyjne-beton-architektoniczny-3dfantastycznie sprawdzi się jako ozdoba w przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi. Nie da się zaprzeczyć, że obecnie najpopularniejszymi rozwiązaniami są płytki i szkło dekoracyjne. Z pewnością panele o oryginalnej strukturze to trend, który dopiero wchodzi na polski rynek. Niemniej jednak od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. To bardzo ciekawy sposób na aranżację przestrzeni między szafkami, którą bardzo ciężko jest wykorzystać w inny sposób. Można również zastanowić się nad bardziej oryginalnym rozwiązaniem i zamontować panele z betonu na całej ścianie. Najlepiej, jeśli będzie to duża powierzchnia, w żaden sposób niezagospodarowana. Jeśli kuchnia wykończona jest w ciepłych barwach to warto jest wybrać wzór w kolorze szarym lub białym. W ten sposób panele będą odróżnić się na tle wystroju wnętrza i tworzyć ciekawą dekorację.

Beton architektoniczny, a aneks kuchenny

W przypadku aneksów kuchennych bardzo często trudno jest oddzielić przestrzeń, gdzie przygotowywane są posiłki od pozostałych pomieszczeń w domu. Fantastycznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie betonu architektonicznego. Wystarczy zamontować panele na wolnej przestrzeni – symbolicznie oddzielając w ten sposób otwartą przestrzeń, dzieląc ją na poszczególne pomieszczenia. W ostatnim czasie bardzo modne stało aranżowanie wnętrza salonu, gdzie jedna ściana znacznie odróżnia się od pozostałych – jest pomalowana na bardziej wyraźny kolor lub wykonana z zupełnie innego materiału. Idealnym produktem będzie beton architektoniczny, którego pierwszym producentem w Polsce jest VHCT. Szeroki asortyment i różnorodność wzorów umożliwia dopasowanie paneli do każdego rodzaju wnętrza.

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017