REKLAMA

W sobotę IV Bieg Rycerski. Będzie tłoczno pod zamkiem i ograniczenia w ruchu

12:58, 12.05.2017 |
REKLAMA
Skomentuj
Na starcie I Biegu Rycerskiego. Fot. Krzysztof Nowicki

POD NASZYM PATRONATEM

Ponad siedmiuset biegaczy zmierzy się jutro z dystansem 10 km. Warto przyjść kibicować, ale też zapoznać się z ograniczeniami w ruchu.

Bieg Rycerski to największa impreza biegowa w naszym powiecie. 13 maja zjadą do nas biegacze z rożnych stron Polski. Bardzo cieszy nas to, że w biegu startuje coraz więcej osób ze Świecia i z naszego powiatu.

- Wiemy o tym, że część z nich zaczęła swoją przygodę z bieganiem dzięki Biegowi Rycerskiemu – mówi Michał Gronowski, z The Runners Świecie – organizatora biegu. – A to znaczy, że impreza spełnia swoje najważniejsze zadanie.

10-kilometrowa trasa biegu zaczyna się pod zamkiem, od szosy wałem wraca by biegacze obiegli zamek (to gratka dla kibiców) i dalej prowadzi w stronę Głogówka. Wraca obok Starej Fary, by znowu wałem doprowadzić do mety na dziedzińcu zamku.

- Gwarantujemy szybką, malowniczą i płaska trasę, piękny pamiątkowy medal dla każdego uczestnika oraz przepyszne pierogi z Chrystkowa – mówi Gronowski. – Jak widać również w sprawie pogody udało nam się coś zdziałać.

Ograniczenia w ruchu
Biegacze pobiegną ulicami, więc ze względów bezpieczeństwa na czas biegu będą one wyłączone z ruchu. Oto treść komunikatu:

"W związku z organizacją w Świeciu IV Biegu Rycerskiego dnia 13-05 (sobota) od godziny 10: 30 do 12: 30 ulice Zamkowa, Polskiego Czerwonego Krzyża, Farna, Mostowa będą zamknięte dla ruchu.
W tym czasie dojazd do działek, zamku, oraz wyjazd w kierunku miasta i Głogówka będzie niemożliwy.
Impreza ma na celu promocję miasta, popularyzację aktywności fizycznej oraz propagowanie  zdrowego stylu życia.
Zachęcamy do kibicowania, w biegu planuje wziąć udział ok 750 zawodników z całej Polski."

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017