Zamknij

Kupujesz dom? Sprawdź, jaki warto kupić, by nie stracić pieniędzy

10:52, 30.03.2017 materiał promocyjny
Skomentuj
reo

Zakup domu to jedna z najpoważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w życiu. Inwestycja obarczona znacznym nakładem środków pieniężnych, a w większości przypadków i kredytem musi być gruntownie przemyślana.

Mało przyszłych nabywców ma świadomość, że nieprzemyślany zakup nowego domu może narazić ich na spore straty finansowe. O czym mowa? O budownictwie energooszczędnym, które od 2021 roku stanie się wymogiem!

Nowy dom? Tylko energooszczędny!

Budownictwo energooszczędne w Polsce jest stosunkowo mało popularne. Deweloperzy nadal stawiają "tradycyjne obiekty", by uniknąć podwyższonych kosztów budowy, a co za tym idzie mniejszych zysków z późniejszej sprzedaży. Przyszli właściciel domów nie są informowanie, że do dnia 31 rudnia 2020 r. każdy nowy budynek będzie musiał spełnić wyśrubowane normy Unii Europejskiej i stać się obiektem o niemal zerowym zużyciu energii! Nabywając dom zbudowany z użyciem przestarzałych technologii sprawiamy, że po 2021 roku nasza nieruchomość stanie się mało atrakcyjna w porównaniu z energooszczędnymi obiektami. Pierwszą inwestycją w Polsce, która uzyskała certyfikaty NF15 i 40 Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej było Osiedle Sielanka. To domy na sprzedaż w Tarnowskich Górach, które znacząco ograniczają zużycie energii i spełniają wymagania UE.

Domy energooszczędne opłacalny zakup, czy zwykła fanaberia?

Pewnie wiele osób planujących nabycie domu zastanawia się, czy obiekty energooszczędne są na prawdę bardziej opłacalne. Dla rozwiania wątpliwości w tych zakresie prezentujemy 3 powody, dlaczego warto kupić dom energooszczędny:

  • oszczędności – stale rosnące ceny energii spędzają sen z powiek niejednemu właścicielowi domu. To główny powód, dlaczego budownictwo energooszczędne jest niezwykle opłacalne. Budynki te wyróżniają się mniejszym kosztem całkowitym (budowa +eksploatacja) w cyklu życia od budynków "tradycyjnych". Dzięki nowoczesnym technologiom energia zużywana do ogrzewania nieruchomości ulega znaczącemu obniżeniu. Jest to podyktowane ograniczeniem straty ciepła przez odpowiednią konstrukcję budynku, brak mostków ciepłych itp.
  • zobowiązania wobec UE – recast dyrektywy EPBD 2010/31/UE sprawia, że w 2021 każdy nowy budynek będzie musiał spełnić odpowiednie normy odnośnie zużycia energii.
  • wartość nieruchomości – nabywając dom energooszczędny mamy pewność, że w przyszłości nie straci znacząco na wartości. Nie warto inwestować w nieruchomości "tradycyjne", które po 2021 staną się nieatrakcyjne względem nowych budynków oszczędzających energię.
  • wpływ budynku na środowisko naturalne – na koniec warto wspomnieć, że budynki odpowiadają za ok. 40% zużycia energii w UE. Osoby, którym dobro środowiska nie jest obojętne powinny przeanalizować te zatrważające dane. Wybierając budownictwo energooszczędne wpływamy pozytywnie na środowisko, gdyż znacząco ograniczamy zużycie energii, która w Polsce nadal w większości pochodzi ze źródeł nieodnawialnych tj. paliw kopalnych.

Planując zakup domu warto rzetelne przemyśleć wybór danego budynku. Pamiętajmy, że jest to zakup często na całe życie, dlatego nie warto inwestować w niepewne, przestarzałe rozwiązania.

(materiał promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%