Zamknij

Projekt domu parterowego i jego główne zalety

21:40, 31.05.2017 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 21:40, 31.05.2017
Skomentuj

Domy parterowe nie są wprawdzie często realizowane w Polsce, ale często są najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy po prostu nie potrzebują budynku o sporej powierzchni.

Domy parterowe nie są wprawdzie często realizowane w Polsce, ale często są najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy po prostu nie potrzebują budynku o sporej powierzchni. Do wyboru mamy szeroką gamę projektów domów parterowych, które dostępne są jako gotowe. Kiedy warto zdecydować się na taki projekt?

Domy parterowe najczęściej budowane są przez pary oraz przez rodziny z jednym dzieckiem. Chętnie też realizują je single ? osoby chcące zamieszkać w domu samodzielnie, dlatego nie jest im potrzebny wtedy projekt domu piętrowego. Jeżeli zerkniemy na strony internetowe pracowni prowadzących sprzedaż gotowych projektów, od razu zauważymy, że w kategorii projektów domów parterowych mamy w czym przebierać. Do wyboru mamy zarówno te w stylu nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym. Każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego.

Gdy także myślisz o projekcie domu parterowego, sprawdź razem z nami, jakie są najważniejsze zalety takiego właśnie budynku. Mamy nadzieję, że pomogą ci w podjęciu decyzji!

Powyższe projekty domów kupisz na www.pracownia-projekty.dom.pl.

1. Krótszy czas budowy
Domy parterowe są najczęściej krótsze w realizacji, ponieważ nie mają one wielu elementów charakterystycznych dla domów piętrowych i z użytkowym poddaszem, na przykład schodów. Ponadto nie ma potrzeby budowy grubszych ścian zewnętrznych, co także przekłada się na czas oraz koszty realizacji budowy.

Czas i pieniądze oszczędzamy też na stropie. Zamiast ciężkiego stropu betonowego możemy wykonać lekki sufit z prefabrykowanych wiązarów czy podwieszany z elementów więźby dachowej.

2. Możliwość wykorzystania poddasza do prowadzenia instalacji
Gdy nie planujemy w domu parterowym rozbudowy poddasza, wtedy może ono posłużyć nam do prowadzenia instalacji. Bardzo dobrze sprawdza się wtedy prowadzenie przewodów wentylacyjnych, na przykład do rozprowadzania gorącego powietrza z kominka czy do montażu rekuperatora.

3. Niższe koszty utrzymania
Gdy nie potrzebujemy dużego budynku, zaoszczędzimy również na jego eksploatacji. Koszty utrzymania parterowych domów są niższe. Gdy zastosujemy otwartą przestrzeń w domu parterowym, wtedy ciepło we wnętrzu będzie rozchodziło się bardziej swobodnie i tym samym wpływa to też na większy komfort cieplny dla mieszkańców.

4. Brak barier architektonicznych
Warto też wspomnieć, że projekt domu parterowego będzie świetny dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z małymi dziećmi, ponieważ nie ma w nim barier architektonicznych, które mogą sprawiać trudności w poruszaniu się. Nie trzeba korzystać ze schodów, jako że wszystko znajduje się wtedy na jednej kondygnacji.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AsiaAsia

0 2

Bardzo ładny domek. Ja też mam tylko parterowy. Takie rozwiązanie zaproponowała mi pani Marzena z ITOdesign, bo będzie to najbardziej oszczędne. Nie planujemy z mężem dużej rodziny. Jest nas 2 i piesek, mamy duży ogród, małe rachunki, przytulne wnętrze - lepiej nie mogliśmy zamieszkać:) 12:31, 08.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%