REKLAMA

Błonnik witalny - złoty środek na zaparcia

13:51, 16.10.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Zaparcia potrafią odebrać całą przyjemność z jedzenia i życia. Dlatego trzeba z nimi skutecznie walczyć, w czym pomocny może być błonnik. To naturalne lekarstwo, które pozwala pozbyć się uporczywych zaparć. Jak go stosować?

Błonnik witalny - co to jest?

Pod pojęciem błonnika należy rozumieć włókna roślinne, nierozpuszczalne, które nie podlegają procesom trawiennym w przewodzie pokarmowym. Zadaniem błonnika jest zachowanie sprawności lub usprawnienie funkcjonowania przewodu pokarmowego. Dzięki niemu nasze jelita się oczyszczają z nagromadzonych toksyn, a dodatkowo błonnik wpływa korzystnie na regulację poziomu cukru we krwi. Bogatym źródłem błonnika jest babka płesznik i babka jajowata.

Z kolei błonnik witalny jest naturalnym suplementem, pozwalającym na skuteczne uzupełnianie niedoborów błonnika pochodzącego z codziennej diety. Zawarte są w nim nieprzetworzone łuski babki płesznika oraz nasion babki jajowatej.

Dzięki swoim oczyszczającym właściwościom błonnik witalny jest polecany na zaparcia i pośrednio na odchudzanie. Ułatwia on uporanie się z nadwagą i ma liczne właściwości prozdrowotne, o których szerzej na stronie: http://wspierajzdrowie.pl/blonnik-na-zaparcia-problemy-z-trawieniem/.

Błonnik naturalny - w pożywieniu, podobnie jak błonnik w tabletkach czy proszku jest cenny dla naszego organizmu, zwłaszcza dla jelit. Odpowiada za prawidłowe wchłanianie wody w przewodzie pokarmowym. Stosowany jest też w dietach odchudzających.

Błonnik a zaparcia

Wielu lekarzy poleca błonnik na zaparcia, jako naturalny środek przywracający równowagę w pracy przewodu pokarmowego. Dzięki niemu można także przyspieszyć i usprawnić naturalny metabolizm, o czym piszą eksperci na stronie http://wspierajzdrowie.pl/.

Na nawracające zaparcia błonnik zadziała bardzo szybko. Usunie nadmiar gazów zgromadzonych w jelitach. Warto go przyjmować także w schorzeniach związanych z zapaleniem trzustki lub przy nieprawidłowo pracującej wątrobie. Regularne zażywanie błonnika witalnego oraz wprowadzenie do swojej diety większej ilości produktów będących cennym źródłem błonnika, wpłynie korzystnie na cały układ pokarmowy.

Profilaktyka zaparć

Zażywanie błonnika witalnego można jednocześnie potraktować jako terapię profilaktyczną dla dzieci i dorosłych. Dzięki niemu zapobiegniemy poważniejszym dolegliwościom ze strony układy pokarmowego.

Wraz z taką dietą i jej suplementacją warto pamiętać o konieczności bieżących, regularnych badań profilaktycznych - laboratoryjnych, zlecanych przez lekarza pierwszego kontaktu oraz profilaktycznych u gastrologa.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017