REKLAMA

Jesienny serwis auta – czy warto?

12:13, 19.10.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj

Za oknami nastał jesień. Poranki są coraz to chłodniejsze, a i w dzień temperatura już coraz niższa. Zapewne odczuwasz zmieniającą się pogodę. Tak samo jak i na Ciebie wpływa aura, tak samo Twój samochód nie jest obojętny na warunki atmosferyczne. Czy jest coś na co należy szczególnie zwrócić uwagę podczas jesieni i zbliżającej się pory zimowej?

Otóż zdecydowanie tak. Samochód jest konstrukcją wprawdzie dobrze przygotowaną na pracę w różnych temperaturach, jednakże warto zadbać o kilka aspektów, aby uchronić silnik przed szybszym zużyciem i zabezpieczyć się przed nieprzewidzianymi sytuacjami.

Pierwszą i podstawową sprawą są okresowe przeglądu Twojego auta. Sprawdź kiedy dokładnie był wymieniony olej i filtry. Ta z pozoru prosta czynność jest bardzo ważna dla kondycji silnika. Jeśli nie zmienisz oleju na czas, a będziesz użytkował samochód w minusowych temperaturach, niestety z całą pewnością wpłynie to negatywnie na zużycie jednostki napędowej. Warto wymienić także nie tylko konieczny filtr oleju, ale także filtr paliwa. Jeśli jesteś użytkownikiem diesla, koniecznie wymień przed zimą filtr paliwa.

Warto też pamiętać o filtrze przeciwpyłowym zwany, także filtrem kabinowym, który ma za zadanie oczyszczanie powietrza wpadającego do przedziału pasażerskiego. Ten filtr wpływa także na ilość wilgoci jaka osadza się na szybach, co w zimę może być bardzo uciążliwe. Powyższe wymiany serwisowe nie należą do najdroższych, a ich cenę możesz jeszcze obniżyć kupując samemu części choćby na CzesciAUTO24.pl.

Istotne jest także sprawdzenie stanu akumulatora. Niestety, gdy ten będzie niesprawny, to możesz doznać niemiłego rozczarowania przy pierwszych przymrozkach. Twój samochód po prostu nie odpali.

Dbania o dobry stan samochodu to podstawa do bycia zadowolonym ze swego auta.

 

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017