Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.
09:01, 27.01.2023
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
08:34, 27.01.2023
Grupa PGE prowadzi strategiczny dla polskiej energetyki program kablowania sieci średniego napięcia (SN). Do 2026 roku PGE zwiększy udział podziemnych linii kablowych na terenie swojego działania do min. 30 proc.. W tym celu Grupa PGE nabyła pierwszą w Polsce tej klasy maszynę do układania kabli energetycznych pod ziemią.
08:01, 27.01.2023
Wraz z pojawieniem się wirtualnych biur przedsiębiorcy mają teraz możliwość ustanowienia prestiżowego adresu dla swojej firmy bez konieczności wynajmowania lub posiadania fizycznego biura.
12:55, 26.01.2023
Naprawa komputerów to ważna usługa, która pomaga zapewnić płynne działanie komputerów. Może obejmować wszystko, od naprawy zepsutego laptopa po konfigurację sieci komputerowej. Dostępnych jest wiele usług naprawy komputerów, od wewnętrznego wsparcia IT po zdalne wsparcie IT.
09:23, 26.01.2023
W tym roku, podczas 31. Finału, po raz trzeci serca marki Lovela i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabiją tym samym, gorącym rytmem. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo małych i dużych Lovela kolejny raz łączy siły z WOŚP, dokładając cegiełkę w walce z groźną dla życia sepsą. Za pomocą platformy Allegro każdy może wesprzeć zbiórkę poprzez zakup charytatywnego, emocjonalnego e-booka pełnego wskazówek dotyczących rodzicielstwa.
07:23, 26.01.2023
Kasyna online w swojej ofercie posiadają najczęściej setki automatów hazardowych. Choć początkowo ta ilość może przytłaczać, po krótkiej chwili łatwo jest poruszać się po obszernym portfolio operatora. Warto jednak pamiętać, że gra grze nierówna i każda z nich różni się od siebie – czasem tylko szczegółami, a czasem wręcz diametralnie.
08:23, 24.01.2023
Tylko powszechne, bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV (brodawczaka ludzkiego), zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, stanowią skuteczną ochronę przed nowotworami, które on wywołuje, a nie jest to jedynie rak szyjki macicy, ale też m.in. nowotwory sromu, pochwy, odbytu, gardła czy krtani – uważają eksperci z Polski i Litwy. W ich opinii najlepszą ochronę zapewnia szczepionka o najszerszym spektrum działania – dziewięciowalentna.
00:00, 23.01.2023
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) we współpracy z Ministerstwem Zdrowia uruchomiła specjalne telecentrum dedykowane dla lekarzy oraz dentystów, którzy uzyskali swoje kwalifikacje poza terytorium Unii Europejskiej, między innymi z Ukrainy. Każda osoba, która zadzwoni pod podany numer, otrzyma wyczerpujące informacje na temat procedur oraz dokumentów niezbędnych do otrzymania tymczasowej licencji lekarskiej uprawniającej do podjęcia praktyki lekarskiej na terytorium Rzeczypospolitej.
10:53, 20.01.2023
Duże firmy są zainteresowane pozyskaniem doświadczonego personelu, który spełnia szereg wymagań – umiejętności zawodowe, staż pracy, wiek, wykształcenie i inne. Rekruter poszukuje właśnie takich pracowników.
10:33, 20.01.2023
Organizm przechowuje prawie cały magnez w kościach i innych tkankach miękkich, takich jak mięśnie, co sprawia, że ​​jego dostępność jest niezwykle ważna dla sportowców i każdego, kto regularnie trenuje lub ćwiczy. Chociaż występuje w wielu produktach spożywczych, takich jak produkty pełnoziarniste, zielone warzywa liściaste i orzechy, niewiele pokarmów jest bogate w magnez. Czy magnez w diecie sportowca jest ważny? Jakie są najlepsze źródła magnezu w diecie?
13:58, 16.01.2023
Na mocy umowy zawartej pomiędzy VeloBank i PGNiG Obrót Detaliczny, klienci obu instytucji mogą korzystać z nowej oferty darmowego kredytu VeloKomfort. Umożliwia on wyrównanie opłat za gaz do stałego poziomu w ciągu roku, co jest szczególnie ważne dla zarządzania budżetem domowym w sezonie grzewczym. Nawiązanie współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny jest elementem realizacji strategii rozwoju portfolio produktowego VeloBanku w oparciu o partnerstwa biznesowe i tworzenie dzięki nim dodatkowej wartości dla klientów.
13:07, 16.01.2023
PANEK CarSharing, największy polski operator usługi wynajmu samochodów z aplikacji w smartfonie, wraz z nowym rokiem wprowadza szereg zmian upraszczających ofertę i dostęp do samochodów. Zmiany dotyczą również cennika, w którym oprócz rozliczenia kilometrowego pojawił się pakiet dobowy z niską ceną za kilometr jazdy.
12:06, 13.01.2023
Obecnie gromadzimy ogromne ilości danych na różnych urządzeniach. Tysiące zdjęć na smartfonach, mnóstwo filmów, seriali i gier na komputerach osobistych oraz niezliczoną ilość dokumentów różnej maści na urządzeniach służbowych. Pojemny dysk twardy SSD bywa nieoceniony, gdy wszystko, co najważniejsze, chcemy mieć w jednym miejscu z możliwością szybkiego przeniesienia pomiędzy urządzeniami. Świetnie w takim zadaniu spełni się dysk pSSD. Co to takiego? Czy dysk przenośny SSD 2 TB będzie wystarczający?
REKLAMA