Zamknij

Ta książka pokazuje historię Przechowa

17:51, 28.11.2014 K.N Aktualizacja: 17:51, 29.11.2016
Skomentuj

Autorem opracowania jest Piotr Skuczyński, który wychował się w Przechowie. – Już od szkolnych czasów interesowałem się historią – opowiada. – W późniejszych latach trafiały do mnie stare fotografie, widokówki i inne pamiątki. No to mnie chwyciło i sam też zacząłem szukać takich śladów historii – dodaje. A że jako przechowianin wiedział do kogo pójść, kogo zapytać szybko znalazł pomoc. – Sporo osób się zaangażowało, ale największy wkład wnieśli Adam Modliński, Romuald Libecki, który posiada zbiory swojej śp. matki pani Karwasz i Paweł Burczyk, który też ma ciekawe zbiory – wymienia Skuczyński.

Od zainteresowania do albumu daleka droga. Udało się ją skrócić podczas jednej z rozmów. Autor albumu opowiedział o zbiorach, o poszukiwaniach kierownikowi OKSiR. – Romuald Dworakowski namówił mnie do tego, żeby zebrać to wszystko, opracować wydać album z zarysem dziejów – mówi Skuczyński.

Ponad rok intensywnej pracy przyniósł efekt w postaci albumu wydanego w nakładzie 500 egzemplarzy, sfinansowanym w większości przez Gminę Świecie i współfinansowanym przez Powiat Świecki, Drukarnię Lew oraz zakład Mekro.

Książka podzielona jest na osiem rodziałów: Historia Przechowa, Kościół w Przechowie, OSP Przechowo, Kluby sportowe, Szkoła, ZCiP – Frantschach – Mondi, Ciekawe postacie urodzone w Przechowie, Przechówko. „Dom modlitwy w Przechówku”. Publikacja opatrzona jest Przedsłowiem oraz bibliografią.
Większość nakładu zostanie rozdana przez Urząd Miejski. Trafi do organizacji społecznych, sportowych, turystycznych czy choćby uczestników konkursów lub uroczystości organizowanych przez gminę.

Sto egzemplarzy trafiło do sprzedaży. Można je nabyć w punkcie informacyjnym OKSiR w cenie 20 zł.
NOW

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Andrzej SzulcAndrzej Szulc

1 0

Spędziłem dzieciństwo (od 2-13 lat) w Przechówku chodziłem do szkoły podstawowej w Przechowie ( 1961-1967) Bardzo mile wspominam ten czas. Szkoda że Przechówko przestało istnieć ....pozdrawiam [email protected] 02:01, 19.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%