Zamknij
REKLAMA

Do piątku głosujemy na co Świecie wyda pieniądze z budżetu obywatelskiego

14:00, 22.09.2020 | K.N
Skomentuj Jeden z projektów zakłada zakup kamery termowizyjnej dla OSP Ratownik. Fot. Magdalena Kotowska / Archiwum Świecie24
REKLAMA

Zakup sprzętu dla strażaków OSP, wydanie albumu o świeckiej sztuce, oświetlenie boiska, ulepszenie miejsc rekreacyjnych, a nawet parking przy szpitalu. To tylko niektóre z projektów zgłoszonych do Budżetu obywatelskiego 2021. Zobacz na co można głosować i jak to zrobić.

Do 25 września mieszkańcy gminy Świecie będą głosować na projekty inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Warto poznać je wcześniej i skorzystać z prawa o decydowaniu na co zostanie wydane 1,1 mln zł.

Kwota ta jest podzielona pomiędzy projekty zgłoszone do realizacji w mieście - 750 tys. zł i na terenach wiejskich - 350 tys. zł. W tym roku projekty wiejskie nie przekroczyły łącznie wartości 350 tys. zł, więc nie ma potrzeby nad nimi głosować - wszystkie zgłoszone zostaną zrealizowane.

Głosowanie nad projektami miejskimi rozpoczęło się 21 września i potrwa do północy 25 września. Mieszkańcy mogą oddać głos online na stronie budżetu obywatelskiego. Osoby, które chciałyby zagłosować korzystając z papierowego formularza, mogą to zrobić w Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Świeciu.

Każdy mieszkaniec będzie miał do dyspozycji 10 punktów. Może je przyznać jednemu projektowi lub rozdzielić między kilka. Niewykorzystanie wszystkich punktów nie wpływa na ważność głosu.

Poniżej ostateczna lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie.
Szczegółowe opisy projektów można znaleźć w artykule: 
 

[ZT]10076[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA