Zamknij
REKLAMA

Gmina zbudowała drogę dojazdową od komendy straży do ronda

11:40, 28.09.2020 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Inwestycja na ul. Petelskiego jest już niemal zakończona. Trwają ostatnie prace porządkowe.

Decyzję o budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jesionowej w Świeciu podjęto m.in. po to, by usprawnić wyjazd wozów strażackich z nowej siedziby koło szpitala na główną ulicę miasta.

Głównym inwestorem jest powiat. Z 3 mln 70 tys. zł, jakie ma kosztować cała inwestycja, 900 tys. zł dołoży powiatowi gmina Świecie, a 700 tys. Fundusz Dróg Samorządowych.

Prace na rondzie są już na ukończeniu i ma ono zostać otwarte w najbliższych dniach. Podobnie, jak odcinek ul. Petelskiego, którego budowę wzięło na siebie miasto.

- Około 30-metrowy odcinek drogi z trzema warstwami asfaltu połączy nową siedzibę straży pożarnej z rondem. Zmodernizowano też 120-metrowy ul. Petelskiego w kierunku osiedla domków jednorodzinnych na terenie szpitala psychiatrycznego – wyjaśnia Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Na razie poprzestano tam na nawierzchni tłuczniowej, bo przy tym odcinku nikt nie mieszka. Kierownik nie wyklucza jednak sytuacji, że z czasem i tam pojawi się asfalt, gdy zajdzie taka potrzeba.
„Łącznik” między komendą straży a rondem jest już niemal gotowy. Do wykonania zostały ostatnie prace porządkowe i ustawienie znaków. Przetarg na całość prac na ul. Petelskiego o wartości 240 tys. zł wygrał Zakład Drogowo-Mostowy. (swiecie.eu)

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

gośćgość

1 0

a mieszkańcy ulicy nadal bez nawierzchni, tylko błoto i dziury 20:32, 02.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA