Zamknij

Fotowoltaika Świecie: jak zmniejszyć koszty prądu i ogrzewania?

09:38, 14.01.2021 K.N Aktualizacja: 10:34, 01.03.2021
Skomentuj Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Ceny prądy rosną i będą rosły. Dlatego coraz więcej osób zapewnia sobie bezpieczeństwo energetyczne i samodzielnie produkuje prąd - ze słońca. Dodatkowe korzyści to ekologia i ogrzewanie domu tak wytworzoną energią.

Popularność paneli słonecznych nie spada, bo coraz nowocześniejsze technologie sprawiają, że instalacje są coraz wydajniejsze oraz łatwiejsze w montażu i utrzymaniu. No i rzecz niezmiernie ważna - na budowę przydomowej instalacji nie potrzeba żadnych pozwoleń, a zakłady energetyczne bez problemu zakładają dodatkowe liczniki. W grę wchodzi jeszcze jeden czynnik. Od 10 lat notujemy wzrost zużycia energii elektrycznej u przeciętnego Kowalskiego o ok. 3,7 % rocznie. 

Jak działają panele fotowoltaiczne?  

Upraszczając - zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Instalację fotowoltaiczną montujemy na dachu lub ziemi obok budynku, a następie podłączamy do wewnętrznej instalacji elektrycznej budynku. Energię elektryczną wyprodukowaną przez panele PV można wykorzystać również do ogrzewania wody i domu.

Wytworzoną energię zużywamy na bieżąco, natomiast jeśli wyprodukowane zostanie więcej energii niż wynosi bieżące zużycie, wytworzy się nadwyżka w liczniku energii elektrycznej, która jest odkładana na okres bilansu rocznego.

Skontaktuj się z naszym doradcą regionalnym i umów się na spotkanie!

Tel. 603 410 497

Czy warto zainwestować w panele słoneczne?

Na to pytanie jest jedna odpowiedź. Absolutnie tak. Korzyści to:

  • duże oszczędności
  • bezpieczeństwo energetyczne
  • ekologia.

Fotowoltaika - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Część klientów jest dość dobrze zorientowana w tematyce fotowoltaiki. Inni nie mają takiej wiedzy i zadają pytania. 

* Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga pozwolenia do 50 kW, czyli zwykła przydomowa instalacja.

* Operator energetyczny ma obowiązek bezpłatnie podłączyć instalację do sieci oraz zagwarantować wymianę licznika. Kiedyś były z tym spore problemy, ale od kiedy w polskich sądach zapadło kilka rozstrzygnięć na korzyść klienta, operatorzy wolą nie ryzykować i wywiązują się z obowiązku.

* Coraz nowocześniejsze instalacje sprawiają, że coraz mniej lat potrzeba aby jej montaż się zwrócił. Obecnie, w zależności od rodzaju i wielkości paneli słonecznych, zwrot inwestycji następuje w przeciągu 3-8 lat.

* Praca paneli jest nieodczuwalna dla domowników. Nie generują hałasu ani drgań.

Chcąc zainwestować w instalację fotowoltaiczną można skorzystać z preferencyjnych kredytów, w niektórych regionach Polski z dofinansowań z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, dofinansowań z urzędu gminy lub sfinansować z własnych środków. Z miesiąca na miesiąc popularność paneli wzrasta dzięki zadowoleniu dotychczasowych użytkowników.

Skontaktuj się z naszym doradcą regionalnym i umów się na spotkanie!

Tel. 603 410 497

 

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

cccccccccccccc

1 1

3-7 lat zwrot inwestycji ? oszustwo nowa technologia ? w latach 70-tych wyliczono efektywność nasłonecznienia w Polsce pod względem fotowoltaiki tak w latach 70-tych wynosi 100 % wykorzystanie instalacji przez 108-120 godzin rocznie w miesiącu Maj panel o mocy 300 wat w ciągu roku wytworzy 100 kW po 10 latach 1MW cena maks 350 zł zwrot po 25 latach to będzie wielki sukces 19:24, 14.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kbkb

2 1

Fotowoltaika zwraca się najpóźniej po 7-8 latach, więc 25 lat, które podałeś są totalnie oderwane od rzeczywistości. 02:37, 15.01.2021


reo
0%