Zamknij
REKLAMA

Ruszyły zapisy seniorów po osiemdziesiątce na szczepienia przeciw COVID-19

09:31, 15.01.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku umawiają się seniorzy powyżej 80. roku życia, a tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

O północy z czwartku na piątek ruszyły zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 osób z rocznika 1941 i z roczników niższych. Do wyboru mają oni niemal sześć tysięcy przychodni, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś bliski z rodziny.

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani - można wybrać dowolny punkt).

Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku senior będzie mógł wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem.

Uwaga - aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Seniorzy mogą również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z wybranym punktem szczepień. Takich miejsc od 15 stycznia będzie niemal 6 tys. Ich lista jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Od piątku również każda inna osoba, bez względu na wiek, ma możliwość zgłoszenia się do szczepienia. Po wypełnieniu specjalnego formularza, osoby te dostaną e-mail z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla grupy wiekowej lub zawodowej odpowiedniej dla tej osoby. Dopiero wówczas taki pacjent będzie mógł zarejestrować się na konkretny termin.

Informacja o przebytym szczepieniu będzie wprowadzana do e-Kart Szczepień w systemie P1. Pacjent otrzyma też zaświadczenie o szczepieniu umożliwiające korzystanie z ułatwień. Przyjęcie szczepionki będzie także potwierdzone przez specjalny system, który umożliwi weryfikację zaszczepienia (m.in. kod QR, który pozwoli szybko potwierdzić odbyte szczepienie).(PAP)

[ZT]10872[/ZT]

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

70+70+

1 0

Pytanie do redakcji. Dziennik Świecie 24 jest gazetą lokalną, czy pisobolszewicką? Pytam, bo brakuje mi informacji, jak przebiega rejestracja seniorów 80+ w naszej społeczności. 12:52, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

żal d...e ściskażal d...e ściska

2 0

Narodowe szczepienie! :Inponująca liczba - 30 osób będzie ? szczepionych na tydzień w zielonej przychodni.Info Nowe świecie. 19:16, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Henio Henio

1 0

Po południu rejestracja niemożliwa. Infolinia nie odpowiada przez 30 minut. W przychodni do końca marca komplet seniorów do zaszczenienia... Na później nie rejestrują... I co teraz?
22:17, 15.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wujwuj

1 0

Koniec i kropka-podziękuj pisiorom 11:28, 16.01.2021


**

1 0

Chcieliśta pisiorów to mata! 10:22, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wikarwikar

1 0

h. w bąbki szczelił następnej gwiazdki też nie będzie 16:43, 18.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%