Zamknij
REKLAMA

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu ma najszerszą ofertę kształcenia

12:00, 19.04.2021 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. Archiwum szkoły
REKLAMA

W ostatnich latach rynek pracy wykazuje zapotrzebowanie na pracowników wysoko wykwalifikowanych w zakresie nauk technicznych oraz tych, którzy doświadczenie zawodowe zdobywali jak najwcześniej, bezpośrednio u pracodawców.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu daje szansę młodym ludziom na szybkie znalezienie pracy. Jest placówką przygotowującą kadrę pracowniczą dla sektora technicznego i branżowego w przedsiębiorstwach całego regionu. Od kilku lat również swoimi absolwentami zasila szeregi służb mundurowych, kształcąc uczniów liceum ogólnokształcącego o profilu: podstawy działalności służb mundurowych.
W zakresie tej edukacji szkoła współpracuje na zasadzie porozumienia z Centrum Szkolenia Wojsk Logistyki w Grupie, organizuje spotkania z przedstawicielami straży pożarnej, wojsk NATO, polskich jednostek wojskowych, policji oraz z przedstawicielami sądownictwa. Uczniowie biorą udział w obozie survivalu, szkolnej lidze strzelectwa sportowego, szkoleniu z samoobrony SAIN, szkoleniach we współpracy z Powiatową Komendą Policji. Odnoszą również sukcesy w konkursach strzeleckich i sprawnościowych.

W zakresie edukacji uczniów technikum, szkoła współpracuje z wieloma pracodawcami z regionu, między innymi:

 • MONDI Świecie S.A.,
 • Nova-Tech Sp. z o.o.,
 • Kotłoinwest Sp. z o.o.,
 • EwiKor Sp. z o.o.,
 • Mekro Sp. z o.o.
 • oraz z uczelniami technicznymi.

Szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+, umożliwiającym pogłębianie znajomości specjalistycznego języka obcego, a w efekcie pozwala na szybsze znalezienie pracy w firmach lub konsorcjach zagranicznych, czy też w przedsiębiorstwach współpracujących z zagranicą.
W szkole funkcjonują nowoczesne klaso- pracownie, m.in. 11 pracowni wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy, pracownie mechatroniczna, informatyczne, hotelarska, ślusarska, mechaniczna, logistyczna, ekonomiczna oraz gastronomiczna. Organizowane są wyjazdy studyjne uczniów do prężnie działających przedsiębiorstw, co daje im możliwość sprawdzenia zdobytej w szkole wiedzy na miejscu pracy, w bezpośrednim kontakcie z maszynami, ze środowiskiem typowym dla danego zawodu.

Uczniom w szkole zapewnia się udział w dodatkowych kursach kwalifikacyjnych, m.in. nieodpłatnych kursach prawa jazdy, obsługi wózków jezdniowych, kursach obsługi koparko-ładowarek, sterowników elektronicznych, obsługi podestów ruchomych, spawania metodą TIG oraz MIG/MAG, nadających uprawnienia elektryczne, energetyczne, gazowe, grafiki komputerowej, wizażu, fryzjerstwa, gastronomii. Uczniowie mają również możliwość odbywania płatnych staży w zakładzie pracy.

Pracodawcy zwracają się do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z propozycją zatrudnienia uczniów – jeszcze w czasie ich nauki – ze względu na ich umiejętności techniczne, znajomość realnych warunków w miejscach pracy i zainteresowanie zawodem, które wykazują uczniowie. Dzięki temu zdobywają oni pracę blisko miejsca zamieszkania.

W szkole działa wolontariat, Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi, grupa artystyczna , szkolny klub sportowy, siłownia, klub strzelecki oraz Ośrodek Kariery, w którym doradca zawodowy służy uczniom pomocą m.in. w zakresie diagnozy preferencji zawodowych, przygotowania potrzebnych dokumentów, poszukiwania zatrudnienia. Dzięki tym spotkaniom, wielu uczniów podejmuje pracę zarobkową (popołudniami, w ferie lub wakacje letnie) już w czasie zdobywania wykształcenia. Nie boją się wyzwań, ani samodzielności, uczą się dyscypliny pracy i odpowiedzialności oraz gospodarowania własnym budżetem, budują swoją wysoką samoocenę, uczą się przebojowości na rynku pracy, odpowiedniej prezentacji, podwyższają kompetencje interpersonalne w kontaktach z klientami.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu uczniowie nabywają odpowiednie umiejętności, zdobywają wiedzę i kwalifikacje z zakresu wielu zawodów popularnych od lat. W ofercie edukacyjnej znajdują się zawody:

 • technik ekonomista,
 • technik hotelarstwa,
 • technik żywienia i usług gastronomicznych,
 • technik reklamy,
 • technik informatyk i technik programista,
 • technik logistyk,
 • technik mechanik i technik mechatronik.

Nowością w tegorocznej ofercie jest propozycja nauki w zawodzie technik spawalnictwa. Szkoła będzie uczyła między innymi wykonywania i naprawy elementów maszyn, urządzeń i narzędzi oraz organizacji i wykonywania prac spawalniczych, a posiadane kwalifikacje zapewnią absolwentom po ukończeniu nauki atrakcyjne wynagrodzenie.

Warto pamiętać, że kształcenie się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu może być nie tylko ciekawe dla młodych ludzi, ale także przygotuje w zakresie praktycznego podejścia do życia i kariery zawodowej, co zwykle pozwala na szybsze usamodzielnienie się po ukończeniu szkoły.

Zapraszamy do odwiedzenia facebookowego profilu ZSP oraz strony internetowej www.zspswiecie.pl

      

 

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%