Zamknij
REKLAMA

Dostaliśmy nagrodę za Festiwal Podróżników „Piąty Ocean”

07:50, 22.07.2021 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Organizacja IV Festiwalu Podróżników „Piąty Ocean” w Świeciu to przykłady wybrany spośród 11 działań instytucji pozarządowych, które zwyciężyły w marszałkowskim konkursie na najlepsze inicjatywy społeczne. 

Laureaci tegorocznej edycji odebrali nagrody wczoraj (21 lipca) - nasz powiat reprezentowali: Mirosław Sejkowski - prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej oraz Iwona Karolewska - sekretarz Powiatu Świeckiego.

- Funkcjonujące w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządu województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Z satysfakcją wyróżniamy i wspieramy zwłaszcza te opierające się na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być inspiracją dla innych ngo-sów - mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Na uroczystości, która odbyła się w sali kinowej Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu obecni byli także m.in. członkowie kapituły konkursu. Nagrody finansowe po 2,7 tysiąca złotych każda, wraz z tytułami "Rodzynki z pozarządówki" trafiły do 11 organizacji. Wśród laureatów znalazły się m.in. Stowarzyszenie Gospodarstw Opiekuńczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Tucholi, Fundacja Brama Epok z powiatu brodnickiego, czy Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Rypin. Wydarzenie zakończył koncert Rafała Zielińskiego.

Lista nagrodzonych inicjatyw

W tym roku nagrody zostały przyznane po raz czternasty. Podczas poprzednich edycji konkursu w latach 2008-2020, zgłoszono łącznie 430 inicjatyw, z których 167 otrzymało nagrody finansowe w łącznej wysokości 390 tysięcy złotych.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%