Zamknij
REKLAMA

Nasza LGD dostała 74 tysiące. Na co je przeznaczy?

07:00, 15.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" podpisali wczoraj (14.06) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu umowę na otrzymanie dofinansowania projektu o ogromnym znaczeniu dla rozwoju naszego powiatu.

- Środki otrzymane w ramach poddziałania „Wsparcie przygotowawcze” przeznaczymy na przygotowanie Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027 - informuje Zdzisław Plewa, prezes LGD "Gminy Powiatu Świeckiego". - Taka strategia potrzebna jest po to aby skutecznie pozyskiwać pieniądze z funduszy unijnych na rozwój różnorodnych inicjatyw na terenie naszego powiatu.

Każde stowarzyszenie otrzymało na ten cel 74 tysiące złotych. Dzięki otrzymanym funduszom będą mogli organizować szkolenia, warsztaty i aktywizację dla lokalnych społeczności, aby wspólnie wypracować wdrożenie LSR w nowym okresie programowania. Łączna kwota przyznanego dofinansowania wynosi 148 tysięcy złotych.

Lokalna Strategia Rozwoju (LSR) to dokument, który stanowi podstawę do działań podejmowanych przez Lokalną Grupę Działania (LGD) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Są w nim wskazane są kierunki rozwoju obszaru objętego LSR, wyznaczone na podstawie diagnozy danego obszaru i identyfikacji lokalnych potrzeb.

LGD to 28 partnerstw, tworzonych przez mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy. Swoje inicjatywy aktywizujące mieszkańców realizują z udziałem środków europejskich, przekazanych im dzięki instrumentowi ,,Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność” (RLKS). Kujawsko-pomorskie to jedyny polski region, który zastosował instrument RLKS zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%