Zamknij
REKLAMA

Prawie setka pierwszoklasistów w murach Ósemki. Zobacz WIDEO z rozpoczęcia roku sz

14.30, 02.09.2022 .
Skomentuj Fot. Krzysztof Nowicki
REKLAMA

Uczniowie starszych klas odebrali dyplomy przyznania stypendiów ministerialnych, a pierwszaki po raz pierwszy zasiedli w swoich klasach. Zobacz relację z rozpoczęcia roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Z początkiem roku szkolnego 2022/23 podstawówka na Mariankach liczy 757 uczniów, którzy uczą się w 33 oddziałach. Po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiadło 96 pierwszoklasistów.

- Cieszę się z tego, że mimo pewnych trudności, udało mi się skompletować kadrę nauczycielską - mówi dyrektor Sylwester Gmys. - Czego się obawiam to strajku nauczycieli, bo słyszymy, że związki zawodowe coś tam szykują. No i kolejnej fali Covida. Mam nadzieję, że to pozostanie w sferze moich obaw.

Rok temu i dwa lata temu szkoła przechodziła gruntowne odświeżanie. Pomalowane wtedy zostały prawe wszystkie pomieszczenia. Dlatego tegoroczne wakacje nie były w Ósemce czasem intensywnych remontów.
Szkoła otrzymała trochę nowego sprzętu, w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" i dzięki temu uczniowie będą mogli jeszcze bardziej rozwijać swoje zainteresowania.

[CGK]1118[/CGK]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%