Zamknij
REKLAMA

Komunikacja miejska zupełnie za darmo! Zobacz, co trzeba zrobić. Sprawdź rozkład jazdy

12.00, 21.09.2022 .
Skomentuj Fot. swiecie.eu
REKLAMA

W czwartek (22 września) obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia właściciele samochodów mogą w Świeciu podróżować komunikacją miejską za darmo. Co muszą mieć przy sobie?

Idea Europejskiego Dnia Bez Samochodu, obchodzonego zawsze 22 września, powstała w 1998 r. we Francji. Dzień ten jest jednym z elementów międzynarodowej kampanii "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu".

Celem akcji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze.

- Podróż samochodem nie zawsze musi być najlepszym wyborem - przekonują organizatorzy kampanii. - W wielu sytuacjach użycie samochodu powoduje więcej strat niż korzyści, a oszczędność czasu, komfort i opłacalność są pozorne. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście

Będzie za darmo

Władze miejskie namawiają kierowców, aby w czwartek (22 września) zrezygnować z jazdy prywatnym samochodem. 

Tego dnia jak co roku, właściciele samochodów mogą w Świeciu podróżować komunikacją miejską za darmo. Zresztą osoby bez samochodów też mogą skorzystać z opcji darmowego przejazdu. Muszą tylko wykonać jedną czynność.

- Aby skorzystać z darmowej komunikacji wystarczy pobrać od kierowcy tzw. bilet zerowy - wyjaśnia Marta Karolczak, kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu. 

Podczas jazdy samochodem spalamy ok. 115 kcal/h, idąc pieszo z prędkością 6 km/h - ok. 250 kcal, a jadąc na rowerze nawet od 300 do 600 kcal.

Aktualny Rozkład Jazdy Komunikacji Miejskiej w Świeciu

[ZT]15085[/ZT]

[CGK]1127[/CGK]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%