26-latek rozstawił sieci ? żaki na kanale dopływowym do jeziora. Nielegalny połów zakończył się zatrzymaniem przez policję.
Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pruszczu, podczas patrolu (18.03 zauważyli młodego, dziwnie zachowującego się mężczyznę, który stał przy kanale dopływowym do jeziora Szewianka w Szewnie (gm. Świekatowo). Jak się okazało powodem takiego zachowania mężczyzny był nielegalny połów szczupaka za pomocą rozstawionego żaka (klatka łowna z dwoma lejkami skierowanymi do środka, rozpięta na obręczach z drutu).
- Mundurowi zatrzymali podejrzanego o kłusownictwo 26-letniego mieszkańca gminy Świekatowo i zabezpieczyli przestępcze narzędzie – informuje st. asp. Maciej Rakowicz, rzecznik prasowy KPP Świecie.
Jeszcze tego samego dnia zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb przy pomocy żaka. Ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje za to karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat.
RED
0 0
Karę śmierci mu !! ...
0 0
Bez przesady,a złodzieje na wolności chodzą
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz