Ich wołanie nie może zostać nie usłyszane.
W poniedziałek w Świeciu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z opiekunami w ramach Dnia Czystego Powietrza, wzięły udział w akcji „Niska emisja – wielka sprawa”. Wszyscy uczestnicy zaopatrzeni w gwizdki, transparenty i maski przeszli ulicami naszego miasta w kierunku Dużego Rynku. „Nie pal śmieci, trujesz dzieci” dało się słyszeć podczas pochodu. Krzyk dzieci był swoistym wołaniem o pomoc skierowanym do ludzi, którzy zanieczyszczają powietrze poprzez palenie śmieci w domowych piecach. Na rynku dzieci i opiekunowie zwracając się do mieszkańców Świecia, uświadamiali jakie substancje dostają się do powietrza w wyniku spalania opadów, jakie szkody niosą one dla przyrody i człowieka oraz co robić by temu zapobiec. Uczniowie przygotowali również przedstawienie taneczne, pokazujące szkodliwe działanie zanieczyszczonego powietrza na pszczoły. W akcji wzięli też udział m.in. Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Anna Zarembska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świeciu.
Akcja została zorganizowana przy współudziale ciepłowni Veolia Północ.
EM
Gość PA18:57, 16.11.2016
Piękna inicjatywa dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 7.
Gratulacje!!
maria12:19, 17.11.2016
Może i piękna inicjatywa, ale tylko jako uświadamianie dzieci. Mieszkańcy i tak mają to głęboko i palą czym popadnie.
qwerty18:46, 17.11.2016
tylko, że to rodzice tych dzieci palą śmieciami itd.. inicjatywa, która żadnych skutków nie przyniesie.
Zaśka22:35, 17.11.2016
Straż Miejska nie widzi kominów z czarnym śmierdzącym dymem? A może patrzy w drugą stronę?
Psychol og22:39, 17.11.2016
Szkoła manipulacji nieletnimi?
dziwak16:12, 18.11.2016
witam
brawo dzieci ładne występy w dymku który walił kłębami z komina magdalenki hahaha
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu swiecie24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
0 0
Należysz do kategorii ludzi, którym przeszkadza każda inicjatywa w naszym mieście. Lepiej będzie, jak się zamkniesz. Pozwól dzieciakom, żeby na swój sposób wyraziły stanowisko n/t ochrony środowiska.