Zamknij
REKLAMA

Kiedy przejedziemy przez rondo na Jana Pawła II?

15:35, 13.07.2017 | F.D
REKLAMA
Skomentuj

Trwają prace nad przebudową ulicy Żwirki i Wigury. Widać już zarysy ronda powstającego na skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II. Na otwarcie drogi poczekamy jednak jeszcze miesiąc.

- Planujemy otworzyć rondo dla ruchu w połowie sierpnia – mówi Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. – Wtedy też przeniesiemy się na kolejny odcinek Żwirki i Wigury w dół ulicy, w stronę Wojska Polskiego. Prace będą przebiegały etapami aby zachować drożność parkingu przy polo markecie – dodaje.

Jak wyjaśnia urzędnik, najpierw  będzie zamknięty odcinek od ul. Gałczyńskiego do wjazdu na parking marketu. Dopiero gdy ten odcinek będzie gotowy prace przeniosą się na ostatni fragment ulicy, łączący się z ulicą Wojska Polskiego. Na taki przebieg prac miała wpływ również decyzja policji, która nie zgodziła się na zamknięcie całego odcinka.

Początkowo zakładano, że rondo na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury i Jana Pawła II będzie przejezdne w lipcu. Remont opóźnił się jednak ze względu na niespodziewane prace związane z kanalizacją i instalacją wodną.

– Mamy przez to blisko miesiąc opóźnienia, ale w tym czasie przebudowaliśmy parking przy pawilonie na ul. Piłsudskiego – wyjaśnia urzędnik. – Teraz realnym terminem zakończenia całej inwestycji jest koniec sierpnia – dodaje.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świeciu. 

(F.D)
REKLAMA

Komentarze (3)

zenonzenon

3 0

17 07 2017r. na budowie nic się nie działo. Na zachodzie taka mała praca byłaby wykonana w 10 dni 09:19, 21.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cswcsw

2 0

Przecież to bułka z masłem 09:52, 03.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolowieckolowiec

1 0

swiat kolem sie kreci, a jak sie nie kreci to fachowcow to dreczy. w dziesiec dni to i weeli fog swiata nie obleci. dobrze jest s. b. b. jak mawiali niebiesko czarni 22:05, 12.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018