Zamknij
REKLAMA

Ostrzeżenie dla mieszkańców! Ruszyła modernizacja Nadbrzeżnej

08:58, 12.03.2018 | M.K, K.N
REKLAMA
Skomentuj
Hałas, kurz i zagrożenie ze strony ciężkiego sprzętu - to czeka mieszkańców przez 1,5 miesiąca. Fot. Krzysztof Nowicki

Dziś rano na ulicy Nadbrzeżnej pojawiły się koparki i wywrotki – rozpoczęła się przebudowa ulicy. Potrwa dwa miesiące. Będzie głośno, będzie się kurzyć, może być niebezpiecznie. Pilnujcie dzieci.

Pierwszym utrudnieniem dla okolicznych kierowców była likwidacja parkingu wzdłuż ulicy. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się tam taśmy a na tablicach ogłoszeniowych informacje o tym, żeby zabrać z parkingu swoje samochody.

- Z pewnością utrudnienia będą i to niemałe – mówi Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. – Na Nadbrzeżnej zostanie ułożona nowa nawierzchnia oraz zostanie zrobiony parking, a co się z tym wiąże na czas modernizacji, mieszkańcy nie będą mogli parkować samochodów tam gdzie stawiali je zawsze.

Na razie możliwy jest przejazd, ale należy liczyć się z tym, że okresowo ulica lub niektóre jej odcinki będą wyłączone z ruchu. Wymaga tego zakres zaplanowanych prac.

Ułożenie nowej nawierzchni dotyczy dwóch odcinków: od mostu do skrzyżowania z ulicą Parową oraz fragmentu , gdzie kończy się asfalt do rozwidlenia prowadzącego na Diabelce. Po modernizacji, będzie można dojechać po asfalcie aż do Diabelców. Wzdłuż ogrodzenia powstanie chodnik. Po modernizacji wróci też parking.

- Aktualnie na Nadbrzeżnej auta stoją chaotycznie, jedne są ustawione równolegle inne prostopadle do drogi – mówi Sadowski. – To się jednak zmieni, powstanie parking, który uporządkuje auta, a miejsc będzie więcej niż dotychczas – dodaje.

Przypomnijmy, że w planach jest też modernizacja – utwardzenie parkingu przy ul. Wodnej (naprzeciwko hurtowni farb).

Modernizacja ma zakończyć się pod koniec kwietnia, dlatego mieszkańcy przez ten czas będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Kwota robót technicznych wyniesie 702 tys. zł. Wykonawcą inwestycji zostało świeckie PBDiM.

(M.K, K.N)
REKLAMA

Komentarze (2)

dd

2 0

a kiedy dokonczą scieszkie rowerową na Małcurzynskiego ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????
13:21, 12.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CswCsw

2 0

Jeśli ma być asfaltową, to podejrzewam, że dopiero jak przygotują tą obok mondi. Wtedy będą zalewać całość, chyba? 17:56, 12.03.2018


REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018