Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne pociągi będą kursować przez Laskowice [ZDJĘCIA]

08:17, 19.03.2018 | M.T
REKLAMA
Skomentuj
Kolej i władze województwa dbają o to aby podróżowanie pociągami było coraz przyjemniejsze. Fot. Tomasz Berent

Bydgoska Pesa wypuściła na regionalne tory cztery pociągi typu Elf II. W piątek rozpoczęły regularne kursy, m.in na trasie z Bydgoszczy do Smętowa.

Do niedawna po torach naszego województwa kursowało sześć 200-osobowych elfów wyprodukowanych przez bydgoską Pesę, a zakupionych w ramach projektu BiT-City. Przekazane w piątek kolejne cztery są efektem umowy podpisanej przez marszałka Piotra Całbeckiego i Krzysztofa Zgorzelskiego, prezesa spółki PolRegio.

- Inwestując w tabor, modernizując infrastrukturę i wprowadzając atrakcyjne ceny biletów dla pasażerów, działamy na rzecz upowszechniania kolei jako wygodnego, dostępnego i przyjaznego środowisku środka transportu - mówił marszałek województwa Piotr Całbecki.

Nowy skład ma 100 miejsc siedzących, specjalne uchwyty do mocowania rowerów, klimatyzację, sieć wi-fi, ekologiczne toalety z przewijakami dla niemowląt i gniazdka elektryczne. Jest wyposażony w rozwiązania mające ułatwić podróż pasażerom o zróżnicowanych wymaganiach. Dostosowano go do przewożenia niepełnosprawnych i małych dzieci.

Swoje możliwości wykorzystają na modernizowanych liniach kolejowych, m.in. na trasach Toruń-Bydgoszcz, Inowrocław-Bydgoszcz, Bydgoszcz-Piła oraz Bydgoszcz-Smętowo.

Pociągi wyposażono w najnowsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa: są przygotowane na cztery scenariusze zderzeniowe, posiadają zabezpieczenia przed zderzeniami z niskimi przeszkodami, system chroniący pieszych, a także system on-line PESA monitorujący stan pojazdu.

(M.T)
REKLAMA

Komentarze (2)

ElżbietaTElżbietaT

2 0

No wreszcie, bo stamtąd jeżdżę starymi pociągami, makabra. A pociąg bardzo ładny, już nie mogę się doczekać :) 10:49, 19.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BlaBla

1 0

Fajnie ze idzie nowe ale 100 osobowe na trasie Bydgoszcz Laskowice to juz teraz porazka. A chca zachecac nastepnych do podrozowania. Ten sklad powinien miec jeszcze co najmniej jeden czlon. Wiem,
bo jezdze codziennie 17:32, 19.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone