Zamknij
REKLAMA

Michnik: Nie ma dnia, w którym PiS nie dostaje od nas batów

20:00, 15.05.2018 | E.D
Skomentuj Emilia Drachal
REKLAMA

W piątek 11 maja w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu ponad 40 osób z województwa kujawsko-pomorskiego spotkało się z Adamem Michnikiem, redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej”, który przybył na zaproszenie Zuzanny Lewickiej-Burek z Unii Europejskich Demokratów.

W trakcie pierwszej części zebrania Michnik odpowiadał na pytania Remigiusza Jaskota, dziennikarza „Gazety Wyborczej”.

- PiS likwiduje instytucje demokratycznego państwa, należy odsunąć go od władzy – krytykował obecne rządy gość UED.

Nieprzychylnej krytyce poddał także ustawę o IPN, twierdząc, że była ona niemożliwym do realizacji idiotyzmem oraz Kościół w Polsce, na którego czele stoją biskupi pragnący zdominować politykę w państwie. Michnik zapytany o lidera opozycji zauważył, że powinien on cechować się charyzmą, a póki co nie ma nikogo takiego. Odpowiadając na kolejne pytanie, naczelny „Gazety Wyborczej” zapewnił zebranych, że Antonii Macierewicz nie podda się tak łatwo i powróci do polityki, ponieważ jest on od niej uzależniony jak narkoman od kokainy.

W drugiej części spotkania Adam Michnik odpowiadał na pytania zebranych dotyczące Kościoła, katolików, istnienia odłamu w PiSie, Jarosława Kaczyńskiego.

- Jest pan zdeklarowanym przeciwnikiem PiSu, jednak jakoś mało widzę tego w pana gazecie, brak w niej zdecydowanego słowa na ten temat – padł zarzut z widowni.

- Jeśli chodzi o PiS, to jesteśmy bezlitośni – odpowiedział Michnik – nie ma dnia, w którym PiS nie dostaje od nas batów. Sympatyków PiSu w redakcji „Gazety Wyborczej” nie ma. Jestem zwolennikiem demokracji, ale są 3 instytucje, gdzie nie powinno jej być: Kościół, wojsko i redakcja „Gazety Wyborczej” - dodał.

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

rico rico

12 6

kto i komu odebrał "demokracje", podaje drodzy wyborcy PO czym w życiu codziennym odebrano wam demokracje? Jakie prawa wam odebrano? poza korytem.., bo tylko wszędzie wielke brak demokracji, brak demokracji...a bez żadnych konkretów. Niby macie brak demokracji, a jakoś wszędzie robią demokratyczne protesty i spotkania o braku demokracji.. 15:55, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yuorikyuorik

6 11

rico, czy ty czasami nie jesteś tym, któremu kopnięcie konia w czachę odebrało resztę realnego myślenia? 16:26, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZbigniewZbigniew

8 2

Pan pozdrowi brata. 21:01, 16.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jola jola

0 1

Pozdrów konia. 05:14, 19.05.2018


REKLAMA