Zamknij

Młodzi ludzie przyszli na spotkanie z Januszem Korwinem-Mikke

08:49, 16.05.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Emilia Drachal

W sobotę 12 maja ponad 40 osób, głównie młodych, przybyło do Domu Rzemieślnika w Świeciu na spotkanie z Januszem Korwinem-Mikke, prezesem Wolności, a także Sławomirem Mentzenem, Marcinem Sypniewskim i Robertem Bocianem z partii Wolność.

Podczas swojego wystąpienia gość skrytykował ustrój demokratyczny opierający się na rządach "głupszej większości". Stwierdził również, że państwowa służba zdrowia powinna przestać istnieć, a szpitale i ośrodki zdrowia musiałyby zostać sprywatyzowane, dzięki czemu funkcjonowałyby znacznie lepiej. Następnie Janusz Korwin-Mikke niepochlebnie wyraził się o Unii Europejskiej.

- To co narzuca nam Unia, to są wartości antyeuropejskie - mówił Korwin-Mikke. - W całej Europie odbiera się ludziom broń, traktuje się nas jak małe dzieci. To my powinniśmy też decydować o tym, czy chcemy być szczepieni. Przymus jest niepotrzebny – wyraził swoje zdanie prezes.

Gość wypowiedział się także na temat swojej partii.

- To co my mówimy jest kontrrewolucją. Kiedyś służba zdrowia, edukacja, itd. nie były państwowe i ludzie z tym żyli. My chcemy do tego powrócić, ale ludzie boją się zmian. Prawda jest taka, że normalność wróci wtedy, gdy przyjdą do nas muzułmanie, chyba że my sami wprowadzimy tę normalność – wyjaśnił.

Polityk poruszył też temat kobiet, którym według niego należą się przywileje, gdyż odgrywają dużą rolę w społeczeństwie.

Po wystąpieniu Janusz Korwin-Mikke odpowiadał na pytania zebranych, dotyczące m.in. Teheranu, franków szwajcarskich, ulegającej rozpadowi Unii Europejskiej. Na pytanie od czego należałoby rozpocząć zmiany, Korwin-Mikke odpowiedział, że przede wszystkim od likwidacji zniechęcającego do pracy podatku dochodowego, a następnie trwającej kilka lat reformy sądownictwa, mającej na celu m.in. ciche usuwanie skorumpowanych sędziów.

- Kiedyś ktoś powiedział, że gdyby partia Korwina objęła rządy w państwie, to przez 6 miesięcy mielibyśmy bałagan, a później znaczny wzrost gospodarczy – spuentował Janusz Korwin-Mikke spotkanie ze świecianami.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (6)

ŚwieciakŚwieciak

6 4

Z niektórymi jego poglądami się nie zgadzam ale głosowałem już na PiS, PO, Nowoczesną i wiem że będę głosował teraz na niego bo on jako jeden z nielicznych jest uczciwy i dotrzymuje słowa (Boni, rezygnacja z mandatu europosła i 40 000 zł miesięcznie itd). Zresztą jego ludzie też widac że uczuciwi. 10:04, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KARKAR

3 3

PiS zawiódł na całej linii i dlatego warto wprowadzić do sejmu nowe siły typu KORWIN czy Ruch Narodowy z Robertem Winnickim na czele. Czas najwyższy uwolnić się z tego amerykańsko - izraelskiego uścisku!!! Tylko nas szykany spotykają przez uległość obecnego rządu wobec Waszyngtonu i Jerozolimy... Ustawa 447 tylko to potwierdza. 14:22, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArekArek

3 5

Ale frekwencja, gorzej niż na Michniku 15:27, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Vintenso Vintenso

4 4

Smutne, że partia Korwina w ostatnich wyborach miała jakieś 4,9% i nie weszła do sejmu. Woleliście głosować na jakieś PO i Nowoczesną, które nie mają nawet kompetentnych liderów z charyzmą.. Korwin ma jakiś plan, a PO i N tylko donoszą na Polske do EU i próbują wszystkimi siłami powrócić do koryta sposobem oczerniania Pisu zamiast odzyskać władzę programem, który by się spodobał większości obywatelom.. a jak oni chcą przyjmować islamskich imigrantów, donoszą na Polske do EU, brak planu na Polske, nie mają liderów z charyzmą to niestety... O wiele lepszą opcją jest już partia Korwin u której jeszcze nie widziałem jakiejkolwiek hipokryzji 15:52, 16.05.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CzytajacyCzytajacy

0 0

Partia Wolność jak już. Pozdrawiam 09:36, 17.05.2018


płotpłot

0 1

nie kiedyś ktoś tylko P. prof. Krzysztof Rybiński. 22:21, 17.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone