Zamknij

W słońcu błysnęły odznaczenia i łzy wzruszenia. Zobacz zdjęcia

10:42, 25.05.2018 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy z całego powiatu zjechali wczoraj do Świecia by wziąć udział obchodach Dnia Strażaka.

Chociaż swoje święto strażacy mają w dniu patrona św. Floriana, czyli 4 maja, to oficjalne świętowanie rozłożone jest na dłuższy czas - tak, aby ochotnicy mogli wziąć udział w gminnych obchodach oraz spotkać się na powiatowych. Tak stało się wczoraj, 24 maja. Najpierw druhowie zebrali się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej i św. Stanisława w Świeciu (Stara Fara), by dziękować Bogu i św. Florianowi za opiekę oraz by modlić się za zmarłych strażaków. Nabożeństwo uświetnił koncert na cześć odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po liturgii jej uczestnicy przemaszerowali na dziedziniec zamku. To był czas na wręczenie odznaczeń i awansów. Przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji na co dzień współpracujących ze strażakami także złożyli podziękowania za strażacki trud, zaangażowanie, gotowość i narażanie życia po to by ratować innych.

Wczorajsze obchody były szczególną okazją do radości strażaków z OSP Miedzno. Podczas uroczystości został poświęcony nowy samochód przekazany zestaw hydrauliczny. Dzięki temu druhowie będą mogli szybciej i skuteczniej spieszyć z pomocą poszkodowanym. 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA